Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

godz. 12:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lipca
W ostatni poniedziałek trzy osoby z naszej grupy wróciły z rekolekcji RAMu z Ustrzyk Górnych. Rekolekcje prowadził ksiądz Piotr Leja, tematem był prorok Jonasz. Uczestnicy próbowali odnaleźć siebie w jego historii, odnaleźć swoją Niniwę i Tarszisz. Mogli oni oddać Bogu swoje grzechy przybijając je do Krzyża, podczas jego adoracji. W tym czasie można było także wejść do "wnętrza ryby" i spotkać się sam na sam z żywym Jezusem w monstrancji. Ramowcy uczestniczyli także w modlitwie o wylanie Ducha Świętego. Podczas turnusu przybyło kilku zaproszonych gości, którzy opowiadali o odnalezieniu swojego Tarszisz do którego uciekali przed Bogiem i Niniwy do której zostali posłani. Podczas wyjazdu nie zabrakło też zabaw, śpiewu, tańców, dobrej zabawy oraz górskich wędrówek.

Świadectwo jednej z uczestniczek: "Dzięki tym rekolekcjom odkryłam że Bóg darzy, każdego bezwarunkową miłością i miłosierdziem. Jezus wziął na Siebie nasze grzechy i poniósł śmierć po to abyśmy mogli żyć w jego chwale. Kiedy umarł na krzyżu umarły też nasze grzechy, lecz Jezus jest potężny i przezwyciężył grzech i zmartwychwstał. Rekolekcje pomogły mi przebaczyć wszystkim do których miałam żal i poczuć że Bóg kocha ich tak samo jak mnie i w Jego oczach wszyscy jesteśmy równi. Poczułam także potęgę wspólnoty i to jak bardzo jest ona ważna w życiu człowieka. Bóg stworzył tak wiele ludzi ponieważ chce abyśmy tworzyli wspólnoty. "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" Mt 18,20
zobacz pełną treść ►
godz. 7:00 Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2017, godz. 21:55 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej na rozpoczęcie 37. Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę przewodniczył ks. abp Adam Szal, który również wygłosił Słowo Boże. Koncelebrowali ks. abp Józef Michalik, kapłani przewodnicy grup. W Mszy św. uczestniczyli pielgrzymi, mieszkańcy miasta i uczestnicy rekolekcji wakacyjnych. Z Przemyśla wyruszyła grupa św. Kazimierza, św. Jacka i św. Józefa.
Rozpoczęcie 37. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę Rozpoczęcie 37. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę Rozpoczęcie 37. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę
zobacz pełną treść ►
godz. 11:00 Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2017, godz. 20:56 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Kapłani dziękujący Bogu w 30 rocznicę święceń kapłańskich sprawowali dziś uroczystą Eucharystię w archikatedrze pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abpa Adama Szala. W koncelebrze modlili się Metropolita Lwowski Abp Mieczysław Mokrzycki, Abp Józef Michalik, i bp Jan Niemiec, który wygłosił homilię.
30 rocznica święceń kapłańskich 30 rocznica święceń kapłańskich 30 rocznica święceń kapłańskich
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2017, godz. 20:56 | tagi: parafialne, foto
czerwca
Na Mszy świętej modlili się razem z nami Trio Cantabile z Lublina, a po Eucharystii wychwalali Boga śpiewem w „Koncercie Chwały”.
Koncert chóru Trio Cantabile Koncert chóru Trio Cantabile Koncert chóru Trio Cantabile
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2017, godz. 20:55 | tagi: parafialne, foto
czerwca
W uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, patrona Bazyliki Archikatedralnej, została odprawiona uroczysta Msza Święta odpustowa, której przewodniczył Abp Józef Michalik, homilię wygłosił prefekt WSD ks. Łukasz Jastrzębski, koncelebrowali kapłani z dekanatu i kapituły przemyskiej, modlili się wierni parafianie i goście.
Odpust parafialny Odpust parafialny Odpust parafialny
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2017, godz. 9:01 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Podczas tegorocznej pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza do archikatedry uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Abp Józef Michalik, który także pobłogosławił chłopców biorących udział w szkołach Ministrant Światła i Ceremoniarz oraz w konkursie na Ministranta Roku. Pielgrzymkę zorganizował Archidiecezjalny Duszpasterz LSO i wikariusz katedralny, ks. Jacek Zarzyczny.
Pielgrzymka LSO Pielgrzymka LSO Pielgrzymka LSO
zobacz pełną treść ►
godz. 9:00 Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2017, godz. 21:52 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Miejskie obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęła Msza Święta sprawowana przy katedrze pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abpa Adama Szala. W koncelebrze modlili się Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, greckokatolicki Abp Eugeniusz Popowicz i kapłani. Po Eucharystii uczestnicy liturgii poszli w tradycyjnej procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta, zatrzymując się przy czterech stacjach. Przy drugiej stacji na rynku homilię wygłosił Abp Adam Szal. Przy ostatniej stacji Metropolita Przemyski udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 | tagi: parafialne, ogólne
czerwca
Kapłani z rocznika święceń 2011 zgromadzili się dzisiaj w archikatedrze na wspólnie sprawowanej Mszy Świętej, w której dziękowali Bogu za dar 6 lat posługi kapłańskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Bartłomiej Zakrzewski, a homilię wygłosił duktor rocznika ks. Łukasz Sowa.
zobacz pełną treść ►
godz. 11:00 | tagi: parafialne, ogólne
czerwca
Kapłani z rocznika święceń 1992 zgromadzili się dzisiaj w archikatedrze na wspólnie sprawowanej Mszy Świętej, w której dziękowali Bogu za dar 25 lat posługi kapłańskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Abp Józef Michalik.
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 454 524