Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

czerwca
Na zakończenie roku pracy i formacji Liturgicznej Służby Ołtarza z Archidiecezji Przemyskiej uroczystej koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił sekretarz Abp Adama Szala i Ceremoniarz Archidiecezji Przemyskiej ks. Łukasz Jastrzębski. Podczas Eucharystii licznie przybyli wraz z duszpasterzami członkowie LSO przyjęli kolejne posługi: lektora i ceremoniarza. Całością rocznej formacji kierował i liturgię przygotował Archidiecezjalny Duszpasterz LSO ks. Jacek Zarzyczny.
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Z okazji 60-lecia odkrycia złoża gazu Przemyśl uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal.
Złoża gazu Złoża gazu Złoża gazu
zobacz pełną treść ►
godz. 21:58 | tagi: ogłoszenie, parafialne, ogólne
czerwca

Drodzy dotychczasowi Wierni Pielgrzymi Jasnogórscy z grupy św. Jacka!
Drodzy Nowi Pielgrzymi!
Drodzy Młodzi! 

 

Zapraszam Was serdecznie na tegoroczną 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Przemyśla Archikatedry 4-15 lipca z grupą św. Jacka.
Zachęcam, aby zapisów dokonać już - jak najszybciej - a najpóźniej do dnia 3 lipca 2018 do godziny 17.00

 

ABY SIĘ ZAPISAĆ WYSYŁAMY:

[...]

 

Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2018, godz. 22:08 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Na rozpoczęcie 8 Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny uroczystej Mszy Świętej w archikatedrze przewodniczył Abp Adam Szal, a koncelebrowali kapłani z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej, Kurii i WSD. Homilię wygłosił redaktor przemyskiego wydania „Niedzieli” ks. prał. Zbigniew Suchy. W Eucharystii modlili się licznie zgromadzeni wierni ze swoimi rodzinami.
Msza Święta inaugurująca 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny Msza Święta inaugurująca 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny Msza Święta inaugurująca 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny
zobacz pełną treść ►
godz. 9:00 Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2018, godz. 17:49 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W Boże Ciało uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przed kościołem Księży Salezjanów przewodniczył i homilie na rynku miasta wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal, koncelebrowali Abp Józef Michalik, Abp Eugeniusz Popowicz Metropolita Warszawsko-Przemyski obrządku Greckokatolickiego, bp Stanisław Jamrozek, Kapłani z Przemyskiej Kapituły, Kurii, WSD i posługujący w parafiach miasta. Kapłani i wierni wielbili Chrystusa obecnego w Eucharystii w procesji do czterech ołtarzy.
Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
zobacz pełną treść ►
godz. 22:12 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ministranci
maja
Kandydaci, którzy będą pobłogosławieni 16 czerwca 2018 w Archikatedrze do następujących funkcji:

Ceremoniarze
 1. Fień Kacper
 2. Fortuna Konrad
 3. Lech Szymon
 4. Partyka Piotr
Lektorzy
 1. Banaś Jakub
 2. Baryła Szymon
 3. Chyliński Maciej
 4. Czyżowski Rafał
 5. Fień Kacper
 6. Fortuna Konrad
 7. Lech Szymon
 8. Lisowski Michał
 9. Partyka Piotr
 10. Rowiński Karol
 11. Walczyszewski Karol
Ministrant Ołtarza
 1. Banaś Jakub
 2. Baryła Szymon
 3. Bulanda Szymon
 4. Chyliński Maciej
 5. Czyżowski Rafał
 6. Fień Kacper
 7. Fortuna Konrad
 8. Jarosz Michał
 9. Kotkowski Kacper
 10. Lech Szymon
 11. Lisowski Michał
 12. Partyka Piotr
 13. Pawłowski Jakub
 14. Pawłowski Karol
 15. Walczyszewski Karol
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2018, godz. 18:07 | tagi: parafialne
maja
W rocznicę Pierwszej Komunii Świętej podczas uroczystej Eucharystii dzieci z klas czwartych szkół podstawowych dziękowały dzisiaj Panu Bogu za możliwość przyjmowania Ciała Pana Jezusa przez ostatni rok.
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 23 maja 2018, godz. 8:08 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W Niedzielę z okazji święta patronalnego w archikatedrze została odprawiona Msza święta w intencji strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu pod przewodnictwem diecezjalnego kapelana strażaków ks. prał. Mieczysława Rusina. W Eucharystii uczestniczyli Prezydent Miasta, funkcjonariusze z rodzinami i pracownicy emerytowani przy udziale pocztu sztandarowego.
Msza Święta w intencji strażaków Msza Święta w intencji strażaków Msza Święta w intencji strażaków
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2018, godz. 14:30 | tagi: parafialne, foto
maja
W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego Mszy świętej koncelebrowanej z udzieleniem sakramentu bierzmowania przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. Młodzi przygotowywali się do przyjęcia sakramentu dojrzałości w wierze przez szereg spotkań formacyjno-modlitewnych w parafii począwszy od września ubiegłego roku.
Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2018, godz. 14:23 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
Uroczystej Mszy świętej z udzieleniem sakramentu Święceń Prezbiteratu przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. We Mszy świętej modlili się Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, rodziny nowo święconych kapłanów, społeczność seminaryjna i zaproszeni goście.
Msza Święta z udzieleniem Święceń Kapłańskich Msza Święta z udzieleniem Święceń Kapłańskich Msza Święta z udzieleniem Święceń Kapłańskich
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 741 751