Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2017, godz. 8:07 | tagi: parafialne, ogólne, foto
listopada
Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Mszy świętej z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Archidiecezjalnego Chóru Magnificat oraz Salezjańskiej Orkiestry przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski abp Adam Szal, a koncelebrowali abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek i inni kapłani.
Uroczysta Msza św. w Narodowe Święto Niepodległości Uroczysta Msza św. w Narodowe Święto Niepodległości Uroczysta Msza św. w Narodowe Święto Niepodległości
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2017, godz. 0:03 | tagi: parafialne, ogólne, foto
listopada
W liturgiczne wspomnienie Wiernych Zmarłych uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Jamrozek, koncelebrowali Metropolita Przemyski Abp Adam Szal, Abp Józef Michalik, kapłani z przemyskiej Kapituły, Kurii i Seminarium Duchownego oraz związani z parafią archikatedralną. Po Mszy Świętej asysta liturgiczna w procesji udała się do grobów biskupów w podziemiach katedry, gdzie rozpoczęła się pierwsza z czterech stacji nabożeństwa za zmarłych.
Msza za Wiernych Zmarłych Msza za Wiernych Zmarłych Msza za Wiernych Zmarłych
zobacz pełną treść ►
godz. 19:30 Ostatnia modyfikacja: 28 paźdz. 2017, godz. 15:57 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
Koncert oratoryjny odbył się w ramach 34. Przemyskiej Jesieni Muzycznej.

Wystąpili:

JADWIGA KOT - sopran
NATALIA DARKOWSKA - mezzosopran
JACEK ŚCIBOR - tenor, recytacje
KAMIL KAZNOWSKI – bas
BARTOSZ PIEKARSKI - klarnet

CHÓR I ORKIESTRA ZPSM oraz CHÓR KAMERALNY TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO W PRZEMYŚLU

ANDRZEJ GURAN, JOANNA GIBAŁA-SZELĄŻEK - przygotowanie chórów
ANTONI GURAN – dyrygent

W programie:

Wolfgang Amadeusz Mozart – Msza Koronacyjna KV 317
Feliks Nowowiejski - Śmierć Ellenai op. 32 a
Koncert oratoryjny Koncert oratoryjny Koncert oratoryjny
zobacz pełną treść ►
godz. 17:30 | tagi: parafialne, ogólne
paźdz.
Modlitwą różańcową rozpoczęła się eksporta śp. Ks. prof. Mariana Wolickiego. Mszy świętej żałobnej przewodniczył bp Marian Rojek, ordynariusz zamojsko-lubaczowski, w koncelebrze modlili się Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, infułat Stanisław Mac z Rzeszowa, przełożeni i profesorowie WSD oraz liczni kapłani, także z poza diecezji przemyskiej. Homilię wygłosił ks. dr hab. Stanisław Haręzga, a oprawę muzyczną zapewnił archidiecezjalny chór Magnificat, którego duchowym opiekunem był Zmarły Kapłan.
Eksporta śp. Ks. prof. Mariana Wolickiego Eksporta śp. Ks. prof. Mariana Wolickiego Eksporta śp. Ks. prof. Mariana Wolickiego
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 28 paźdz. 2017, godz. 15:39 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
W liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Jana Balickiego uroczystej Mszy świętej przewodniczył rektor WSD ks. Konrad Dyrda, homilię wygłosił prefekt ks. Maciej Dżugan. Eucharystię koncelebrowali przełożeni i profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego. Na zakończenie przy relikwiach błogosławionego ks. Jana odmówiono litanię przyzywając Jego wstawiennictwa.
Msza święta z WSD Msza święta z WSD Msza święta z WSD
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 24 paźdz. 2017, godz. 18:47 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
Abp Józef Michalik przewodniczył uroczystej Mszy Świętej podczas pielgrzymki członków Dzieła Pomocy Powołaniom. Homilię wygłosił prefekt WSD i opiekun DPP ks. Maciej Dżugan, Eucharystię koncelebrowali przełożeni i profesorowie WSD oraz kapłani przybyli z wiernymi ze swoich parafii.
Msza święta z DPP Msza święta z DPP Msza święta z DPP
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 8 paźdz. 2017, godz. 20:50 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
Podczas XVII Dnia Papieskiego odbyła się kolejna pielgrzymka młodzieży i szkół imienia św. Jana Pawła II do archikatedry. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Jamrozek. Oprawę muzyczną podczas liturgii zapewniła Archidiecezjalna Młodzieżowa Diakonia Muzyczna.
Obchody XVII Dnia Papieskiego - Idźmy naprzód z nadzieją Obchody XVII Dnia Papieskiego - Idźmy naprzód z nadzieją Obchody XVII Dnia Papieskiego - Idźmy naprzód z nadzieją
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 | tagi: parafialne
paźdz.
W roku stulecia objawień fatimskich w kolejne pierwsze soboty miesiąca począwszy od maja w naszej parafii kazania nowennowe głosił ks. prał. Wacław Siwak. Podczas wieczornej Mszy świętej dopełnił cyklu homilii o przesłaniu Matki Bożej z Fatimy. Po Eucharystii wierni odmówili część Światła Różańca i udali się z figurą Fatimskiej Pani w uroczystej procesji.
zobacz pełną treść ►
godz. 11:00 Ostatnia modyfikacja: 8 paźdz. 2017, godz. 20:49 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
Nasza parafia uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic” w parafii Krówniki. Mszy świętej rozpoczynającej wielką modlitwę przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz katedry ks. prał. Mieczysław Rusin. Po Eucharystii zgromadzeni wierni z różnych parafii udali się w stronę granicy w pieszej pielgrzymce odmawiając cztery części Różańca za Polskę i świat.
Różaniec do granic Różaniec do granic Różaniec do granic
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
Ks. Prał. Mieczysław Rusin przewodniczył uroczystej Mszy Świętej i wygłosił homilię w święto Straży Miejskiej. W Eucharystii uczestniczyli komendant, funkcjonariusze, pracownicy i ich bliscy.
Msza święta w Święto Straży Miejskiej Msza święta w Święto Straży Miejskiej Msza święta w Święto Straży Miejskiej
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 553 852