Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Ostatnie spotkanie grupy RAM miało charakter integracyjny. Na początku wspólnie pomodliliśmy się, odmawiając dziesiątek różańca. Podczas spotkania śpiewaliśmy piosnki oraz omówiliśmy sprawy dotyczące niedzielnej Mszy świętej, o godzinie 10.00 podczas której podjęliśmy posługę.
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 | tagi: parafialne
maja
W rocznicę Pierwszej Komunii Świętej podczas uroczystej Eucharystii dzieci z klas czwartych szkół podstawowych dziękowały dzisiaj Panu Bogu za możliwość przyjmowania Ciała Pana Jezusa przez ostatni rok.
zobacz pełną treść ►
maja
Spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w czwartek 25 maja 2017 r. o godzinie 17.00 w salce parafialnej. Następnie kandydaci wezmą udział w majówce i Mszy świętej o godzinie 18.00.
zobacz pełną treść ►
maja
Spotkanie formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas I gimnazjum odbędzie się w poniedziałek 22 maja 2017 r. o godzinie 17.00 w salce parafialnej. Następnie kandydaci wezmą udział w majówce i Mszy świętej o godzinie 18.00.
zobacz pełną treść ►
godz. 16:00 | tagi: parafialne, ogólne
maja
Kapłani z rocznika święceń 2002 świętowali dziś w katedrze 15 rocznicę włączenia w stan prezbiteratu podczas wspólnie sprawowanej Mszy świętej, której przewodniczył i homilię wygłosił Abp Józef Michalik.
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2017, godz. 11:58 | tagi: parafialne, foto
maja
W bazylice archikatedralnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza, ks. prał. Mieczysława Rusina, podczas której dzieci klas trzecich szkoły podstawowej z parafii i z poza przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej.
Msza Święta z udzieleniem pierwszej Komunii Świętej Msza Święta z udzieleniem pierwszej Komunii Świętej Msza Święta z udzieleniem pierwszej Komunii Świętej
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 | tagi: parafialne, ogólne
maja
W dniu stulecia objawień Maryi trojgu pastuszkom w Fatimie została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza bazyliki archikatedralnej, ks. prał. Mieczysława Rusina, na zakończenie której kapłani z wiernymi klęcząc przed figurą Pani Fatimskiej dokonali aktu osobistego i rodzinnego oddania Jej Niepokalanemu Sercu.
zobacz pełną treść ►
maja

W czwartek, 18 maja 2017 r., o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej. 

Serdecznie zapraszamy!
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Tematem dzisiejszego spotkania była uczta, o której mówił Pan Jezus w przypowieści (Łk 14,15-24). Każda Msza św. jest ucztą, na którą zaprasza nas Chrystus, dlatego w trakcie spotkania przygotowaliśmy ulotki ukazujące wartość Eucharystii i zachęcające do niej.
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2017, godz. 8:44 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W pierwszą sobotę miesiąca maja Mszy świętej, nabożeństwu modlitwy różańcowej i procesji fatimskiej przewodniczył Rektor WSD ks. dr hab. Dariusz Dziadosz. Homilię wygłosił profesor WSD ks. dr Wacław Siwak, a we wspólnej modlitwie uczestniczyli profesorowie i wychowawcy wraz z klerykami z Seminarium, siostry zakonne i czciciele Matki Bożej.
Msza święta i nabożeństwo fatimskie Msza święta i nabożeństwo fatimskie Msza święta i nabożeństwo fatimskie
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 397 834