Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2018, godz. 12:44 | tagi: parafialne, ogólne, foto
stycznia
Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej w Święto Trzech Króli przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. W Eucharystii uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu i służb mundurowych, uczniowie przemyskich szkół podstawowych z dyrekcją i nauczycielami oraz zaproszeni goście, także z Francji, a oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej i chór „Pokolenie”.
Msza Święta w Święto Objawienia Pańskiego Msza Święta w Święto Objawienia Pańskiego Msza Święta w Święto Objawienia Pańskiego
zobacz pełną treść ►
godz. 16:30 | tagi: parafialne, ogólne
stycznia
W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi archidiecezjalny chór „Magnificat” zaprezentował bogaty repertuar bożonarodzeniowych kolęd pod batutą dyrygenta chóru, ks. prał. Mieczysława Gniadego, w dniu Jego imienin.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 3 stycznia 2018, godz. 9:24 | tagi: parafialne, ogólne, foto
grudnia
Uroczystej Mszy świętej na zakończenie Roku Pańskiego 2017 połączonej z nieszporami przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. Koncelebrował Abp Józef Michalik i kapłani, modlił się bp Stanisław Jamrozek i kapłani z kapituły. Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w podziękowaniu Bogu za odchodzący rok i powierzające nowy 2018.
Msza Święta na zakończenie starego roku Msza Święta na zakończenie starego roku Msza Święta na zakończenie starego roku
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 30 grudnia 2017, godz. 22:43 | tagi: parafialne, ogólne, foto
grudnia
W piątą rocznicę  śmierci śp. ks. abpa Ignacego Tokarczuka Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i wygłosił homilię ks. arcybiskup Adam Szal, w koncelebrze ks. arcybiskup Józef Michalik, ks. biskup Stanisław Jamrozek, kanonicy Kapituły Metropolitalnej i profesorowie Seminarium Duchownego. W Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji oraz liczni wierni.
5 rocznica śmierci ks. abpa Ignacego Tokarczuka 5 rocznica śmierci ks. abpa Ignacego Tokarczuka 5 rocznica śmierci ks. abpa Ignacego Tokarczuka
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 0:00 Ostatnia modyfikacja: 26 grudnia 2017, godz. 19:36 | tagi: parafialne, ogólne, foto
grudnia
Uroczystej Mszy św. o północy przewodniczył i wygłosił homilię ks. Arcybiskup Adam Szal Metropolita Przemyski, w koncelebrze ks. arcybiskup Józef Michalik i ks. biskup Stanisław Jamrozek oraz kapłani.We Mszy św. uczestniczyło wielu wiernych. Nowa piękna szopka "przyciągała" nie tylko dzieci.
Pasterka 2017 Pasterka 2017 Pasterka 2017
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 8:33 | tagi: parafialne, foto
grudnia
Szopka 2017 Szopka 2017 Szopka 2017
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 8:30 | tagi: parafialne, ogólne, foto
grudnia
Z okazji święta patronalnego pszczelarzy św. Ambrożego uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. W Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej uczestniczyli Zarząd i Członkowie Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej.
Msza święta dla Pszczelarzy Msza święta dla Pszczelarzy Msza święta dla Pszczelarzy
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
listopada
Z okazji święta patronalnego św. Barbary uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. W Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej uczestniczyli Brać górnicza z PGNiG i Oddziału Geologii i Eksploatacji, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Prezes PGNiG Piotr Woźniak, Dyrekcja i Pracownicy wraz z pocztami sztandarowymi i orkiestrą górniczą.
Uroczystości barbórkowe Uroczystości barbórkowe Uroczystości barbórkowe
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 11:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
listopada
Z okazji święta patronalnego Akcji Katolickiej i KSM uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. W Eucharystii uczestniczyli liczni wierni i kapłani przybyli do katedry z terenu archidiecezji.
Pielgrzymka Akcji Katolickiej i KSM Pielgrzymka Akcji Katolickiej i KSM Pielgrzymka Akcji Katolickiej i KSM
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2017, godz. 8:48 | tagi: parafialne, ogólne, foto
listopada
W kolejną rocznicę śmierci bpa Bolesława Taborskiego Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył Abp Józef Michalik, a homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy, redaktor przemyskiej „Niedzieli”. Eucharystię koncelebrowali księża przełożeni i profesorowie WSD, a oprawę liturgii zapewnili klerycy.
Rocznica śmierci bpa Bolesława Taborskiego Rocznica śmierci bpa Bolesława Taborskiego Rocznica śmierci bpa Bolesława Taborskiego
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 698 440