Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Ostatnie spotkanie grupy RAM miało charakter integracyjny. Na początku wspólnie pomodliliśmy się, odmawiając dziesiątek różańca. Podczas spotkania śpiewaliśmy piosnki oraz omówiliśmy sprawy dotyczące niedzielnej Mszy świętej, o godzinie 10.00 podczas której podjęliśmy posługę.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2017, godz. 11:58 | tagi: parafialne, foto
maja
W bazylice archikatedralnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza, ks. prał. Mieczysława Rusina, podczas której dzieci klas trzecich szkoły podstawowej z parafii i z poza przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej.
Msza Święta z udzieleniem pierwszej Komunii Świętej Msza Święta z udzieleniem pierwszej Komunii Świętej Msza Święta z udzieleniem pierwszej Komunii Świętej
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 | tagi: parafialne, ogólne
maja
W dniu stulecia objawień Maryi trojgu pastuszkom w Fatimie została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza bazyliki archikatedralnej, ks. prał. Mieczysława Rusina, na zakończenie której kapłani z wiernymi klęcząc przed figurą Pani Fatimskiej dokonali aktu osobistego i rodzinnego oddania Jej Niepokalanemu Sercu.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 20:29 | tagi: parafialne, grupy parafialne, grupa biblijna
maja

W czwartek, 18 maja 2017 r., o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej. 

Serdecznie zapraszamy!
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Tematem dzisiejszego spotkania była uczta, o której mówił Pan Jezus w przypowieści (Łk 14,15-24). Każda Msza św. jest ucztą, na którą zaprasza nas Chrystus, dlatego w trakcie spotkania przygotowaliśmy ulotki ukazujące wartość Eucharystii i zachęcające do niej.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2017, godz. 8:44 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W pierwszą sobotę miesiąca maja Mszy świętej, nabożeństwu modlitwy różańcowej i procesji fatimskiej przewodniczył Rektor WSD ks. dr hab. Dariusz Dziadosz. Homilię wygłosił profesor WSD ks. dr Wacław Siwak, a we wspólnej modlitwie uczestniczyli profesorowie i wychowawcy wraz z klerykami z Seminarium, siostry zakonne i czciciele Matki Bożej.
Msza święta i nabożeństwo fatimskie Msza święta i nabożeństwo fatimskie Msza święta i nabożeństwo fatimskie
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2017, godz. 19:43 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz z okazji 226-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w archikatedrze została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Adama Szala, który także wygłosił homilię, koncelebrowali metropolita przemysko-warszawski kościoła greckokatolickiego Abp Eugeniusz Popowicz i kapłani. We Mszy Świętej modliły się także siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i służb mundurowych, poczty sztandarowe i zgromadzeni wierni. Oprawę liturgiczną zapewnił chór Magnificat i Orkiestra Salezjańska.
Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2017, godz. 17:53 | tagi: parafialne, ogólne, foto
kwietnia
W Niedzielę z okazji święta patronalnego w archikatedrze została odprawiona Msza święta w intencji strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu pod przewodnictwem diecezjalnego kapelana strażaków ks. prał. Mieczysława Rusina. W Eucharystii uczestniczyli funkcjonariusze z rodzinami i pracownicy emerytowani przy udziale pocztów sztandarowych.

Msza Święta w intencji strażaków Msza Święta w intencji strażaków Msza Święta w intencji strażaków
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 9:00 Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2017, godz. 17:53 | tagi: parafialne, ogólne, foto
kwietnia
W Bazylice Archikatedralnej uroczystą Mszą Świętą rozpoczął się XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców. Przy obecności Minister Edukacji Narodowej, pani Anny Zalewskiej oraz wielu zaproszonych gości, Eucharystię celebrował i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal.
Msza Święta otwierająca XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Msza Święta otwierająca XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Msza Święta otwierająca XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 17:30 | tagi: ogłoszenie, parafialne, grupy parafialne, bierzmowani
kwietnia
Msza święta dziękczynna za sakrament bierzmowania, który przyjęli uczniowie klas III gimnazjum, odbędzie się we wtorek 25 kwietnia 2017 r. o godzinie 18.00.
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 640 849