Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

TRIDUUM PASCHALNE - Wielki Czwartek

2
2010, godz. 23:03 | tagi: parafialne
kwietnia
Wielki Czwartek to pierwszy dzień Triduum Paschalnego. Tego dnia Kościół składa Bogu dziękczynienie za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.

W Bazylice Archikatedralnej zgromadzili się bardzo licznie kapłani oraz służba liturgiczna. Mszy Krzyżma przewodniczył i homilię wygłosił ks. Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski. Po Mszy św. ks. arcybiskup spotkał się ze służbą liturgiczną.

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna Triduum Paschalne. Wracamy pamięcią do Wieczernika – do spotkanie Jezusa z Apostołami tuż przed Jego męką i śmiercią, Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Adam Szal, dokonał też obmycia nóg 12 mężczyzn.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament w procesji został przeniesiony do kaplicy Ciemnicy. Na adoracji trwali wierni do późnych godzin nocnych.
◄ powrót do listy

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 661 856