Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Informacje ogólne i zbiórki

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela – Archikatedra jest obecnie 49 ministrantów, lektorów i kandydatów. Są oni podzieleni na sześć grup.

Raz w tygodniu odbywają się spotkania ministrantów, lektorów kandydatów na których omawiane są bieżące informacje i zadania związane z piękną posługą służby Jezusowi. Opiekunem ministrantów, lektorów i kandydatów jest ksiądz Jacek Zarzyczny. Zobacz terminy zbiórek.

Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do włączenia się w szeregi ministranckie aby swoją postawą i życiem świadczyć o Jezusie Chrystusie.

godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2017, godz. 21:57 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ministranci
marca
W sobotę 25 marca 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się etap diecezjalny XIV Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Materiał jaki obowiązywał uczestników podczas tegorocznej edycji to: Ewangelia wg św. Jana, Listy św. Jana i Apokalipsa św. Jana wraz ze wstępem i przypisami zawartymi Biblii Tysiąclecia, wyd. V.

Nad organizacją i właściwym przebiegiem konkursu czuwał Archidiecezjalny Duszpasterz LSO Archidiecezji Przemyskiej. Wzięło w nim udział 28 ministrantów i lektorów, przygotowanych przez 10 księży opiekunów reprezentujących 10 parafii naszej Archidiecezji Przemyskiej. /Przemyśl – Archikatedra, Jelna OO. Bernardyni, Odrzykoń, Hyżne, Krosno - Fara, Maćkowice, Jarosław pw. Miłosierdzia Bożego, Kraczkowa, Hermanowice, Krościenko Wyżne/.

Konkurs  rozpoczął się w Małej Auli Instytutu Teologicznego w Przemyślu wspólną modlitwą, której przewodniczył ksiądz Prefekt Konrad Dyrda. Następnie zostały podane zasady konkursu i uczestnicy przystąpili do wypełniania testu. Po zakończeniu testu chłopcy mogli posilić się drożdżówkami, a następnie  zwiedzali Instytut.

Laureatami konkursu zostali:
  1. Konrad Fortuna, parafia Przemyśl – Archikatedra, pw. św. Jana  Chrzciciela, opiekun ks. Jacek Zarzyczny

  2. Jakub Bem, parafia Kraczkowa, pw. św. Mikołaja Biskupa, opiekun ks. Dariusz Główczyk

  3. Marcin Bator, parafia Hyżne, pw. Narodzenia NMP, opiekun ks. Grzegorz Jakubik

  4. Adrian Stanisławczyk, parafia Odrzykoń, pw. św. Katarzyny, opiekun ks. Mariusz Niemiec

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali imienne dyplomy oraz nagrody.

Czterej pierwsi laureaci, będą reprezentować naszą Archidiecezję, 19 – 20 maja 2017 r. podczas Konkursu Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Paradyżu w Archidiecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Pragnę pogratulować wszystkim ministrantom i lektorom, którzy wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie. Dziękuję księdzu Rektorowi Dariuszowi Dziadoszowi za możliwość rozegrania Konkursu, księdzu Konradowi Dyrda prefektowi WSD, księdzu Januszowi Jakubcowi za pomoc w zorganizowaniu oraz  wszystkim kapłanom, którzy przygotowali młodzież do konkursu: ks. Radosławowi Maziarzowi, ks. Mariuszowi Niemiec, o Izajaszowi Styczyńskiemu, ks. Markowi Gajdzie, ks. Grzegorzowi Jakubikowi, ks. Adamowi Liwaczowi, Robertowi Świtalskiemu, ks. Dariuszowi Gółwczykowi, ks. Pawłowi Mendykowi, ks. Leszkowi Nawracaj.
Ks. Jacek Zarzyczny

zobacz pełną treść ►
Dziesięciu ministrantów, którzy otrzymali największą
liczbę punktów za posługę w roku 2016
Miejsce Imię i nazwisko Liczba punktów
I Fień Kacper 3460
II Rodzeń Piotr 2845
III Walczyszewski Karol 2315
IV Baryła Szymon 2280
V Bulanda Szymon 2210
VI Daraż Dawid 2150
VII Lech Szymon 2100
VIII Daraż Jakub 1970
IX Partyka Piotr 1830
X Fortuna Konrad 1800

Hymn ministrantów

Króluj nam, Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło,
Ono nas zawsze prowadzić będzie,
I świecić jak słońce jasno,
Ono nas zawsze prowadzić będzie,
I świecić jak słońce jasno.

Naprzód przebojem młodzi rycerze,
Do walki z grzechem swej duszy,
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w górę swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie.
Odważnie, bo Jezus woła.

Informacje o grupie

Informacje ogólne i zbiórki
Opiekun:
Ks. Jacek Zarzyczny

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
sobota g. 9:00

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 533 804