Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ruch Apostolstwa Młodzieży

godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
Podczas pierwszego w tym roku spotkania RAMu, mieliśmy okazję lepiej się zapoznać, ponieważ przybyło nam kilka nowych osób. Omawialiśmy także, jak będzie wyglądał ten rok. Dawaliśmy swoje propozycje na tematy spotkań i wybieraliśmy spośród nich najlepsze. Na kolejne spotkanie, zapraszamy już w środę 27 września.
zobacz pełną treść ►
godz. 12:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lipca
W ostatni poniedziałek trzy osoby z naszej grupy wróciły z rekolekcji RAMu z Ustrzyk Górnych. Rekolekcje prowadził ksiądz Piotr Leja, tematem był prorok Jonasz. Uczestnicy próbowali odnaleźć siebie w jego historii, odnaleźć swoją Niniwę i Tarszisz. Mogli oni oddać Bogu swoje grzechy przybijając je do Krzyża, podczas jego adoracji. W tym czasie można było także wejść do "wnętrza ryby" i spotkać się sam na sam z żywym Jezusem w monstrancji. Ramowcy uczestniczyli także w modlitwie o wylanie Ducha Świętego. Podczas turnusu przybyło kilku zaproszonych gości, którzy opowiadali o odnalezieniu swojego Tarszisz do którego uciekali przed Bogiem i Niniwy do której zostali posłani. Podczas wyjazdu nie zabrakło też zabaw, śpiewu, tańców, dobrej zabawy oraz górskich wędrówek.

Świadectwo jednej z uczestniczek: "Dzięki tym rekolekcjom odkryłam że Bóg darzy, każdego bezwarunkową miłością i miłosierdziem. Jezus wziął na Siebie nasze grzechy i poniósł śmierć po to abyśmy mogli żyć w jego chwale. Kiedy umarł na krzyżu umarły też nasze grzechy, lecz Jezus jest potężny i przezwyciężył grzech i zmartwychwstał. Rekolekcje pomogły mi przebaczyć wszystkim do których miałam żal i poczuć że Bóg kocha ich tak samo jak mnie i w Jego oczach wszyscy jesteśmy równi. Poczułam także potęgę wspólnoty i to jak bardzo jest ona ważna w życiu człowieka. Bóg stworzył tak wiele ludzi ponieważ chce abyśmy tworzyli wspólnoty. "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" Mt 18,20
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
czerwca
Przedmiotem ostatniego spotkania wspólnoty RAM był tekst Łk 15,11-32. Jak co tydzień, spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą różańcową. Następnie odczytana została przypowieść o synu marnotrawnym. Po krótkim wstępie podzieliliśmy się na grupy, w których wspólnie przygotowaliśmy scenariusz ukazujący, jak syn marnotrawny mógł sobie wyobrażać spotkanie z ojcem. Po przedstawieniu efektów naszej pracy, krótko podsumowaliśmy całość podczas dyskusji. Spotkanie zakończyliśmy kompletą.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2017, godz. 20:48 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Jak powinna wyglądać rodzina? Jakie obowiązki mają w niej dzieci? Co zrobić, by relacje z rodzicami i rodzeństwem były dobre? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas ostatniego spotkania wspólnoty RAM w naszej parafii. Spotkanie rozpoczęliśmy od pantomimy, która pokazała nam błędny obraz rodziny. Następnie, na podstawie "Docatu" i Pisma Świętego ustalaliśmy ideał rodziny. Spotkanie zakończyło się pracą w grupach, gdzie zastanawialiśmy się nad cechami dobrej rodziny.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Ostatnie spotkanie grupy RAM miało charakter integracyjny. Na początku wspólnie pomodliliśmy się, odmawiając dziesiątek różańca. Podczas spotkania śpiewaliśmy piosnki oraz omówiliśmy sprawy dotyczące niedzielnej Mszy świętej, o godzinie 10.00 podczas której podjęliśmy posługę.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Tematem dzisiejszego spotkania była uczta, o której mówił Pan Jezus w przypowieści (Łk 14,15-24). Każda Msza św. jest ucztą, na którą zaprasza nas Chrystus, dlatego w trakcie spotkania przygotowaliśmy ulotki ukazujące wartość Eucharystii i zachęcające do niej.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
kwietnia
W oktawie Wielkanocy spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia związane ze zmartwychwstaniem Pana Jezusa i podzielić się święconym jajkiem. Wspólnie spędzony czas poświęciliśmy na modlitwę, śpiew oraz oglądanie zdjęć z wycieczki do Jarosławia.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
kwietnia
Ostatnie spotkanie wspólnoty RAM-u miało wyjątkowy charakter. Było ono związane z przygotowaniem kilkumetrowej palmy na Niedzielę Palmową. Wszyscy wspólnie przygotowaliśmy piękną palmę, z którą będziemy uczestniczyć w Mszy świętej w najbliższą niedzielę.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
marca
W tym roku będziemy obchodzić 100 rocznicę objawień Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie. Z tej okazji, wsłuchując się w słowa s. Łucji, najstarszej wizjonerki, na spotkaniu rozważaliśmy przebieg objawień, polecenia Maryi przekazane dzieciom, złożone przez Nią obietnice oraz prośbę o wprowadzenie Nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
marca
Pan Jezus bardzo często posługiwał się przypowieściami, aby przybliżyć swoim słuchaczom, czym jest królestwo Boże. Jedną z nich jest przypowieść o ziarnku gorczycy, która stała się przedmiotem naszych dzisiejszych rozważań. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy przyczynić się do rozwoju królestwa Bożego we współczesnym świecie.
zobacz pełną treść ►

Informacje o grupie

Ruch Apostolstwa Młodzieży Opiekun:
Ks. Bartosz Rakoczy

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
środy, co tydzień, godzina 19.00

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 510 403