Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Aktualności

godz. 18:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
marca
Podczas Eucharystii sprawowanej w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i w obchodzony dziś Dzień Świętości Życia wierni zgromadzeni w Bazylice Archikatedralnej przystąpili do Dzieła Duchowej Adopcji, rozpoczynając dziewięciomiesięczną modlitwę za nienarodzone dziecko.
Msza w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msza w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msza w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2017, godz. 17:50 | tagi: parafialne, ogólne, foto
marca
W Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy. Msza Święta była sprawowana w intencji dziękczynnej za abpa Józefa Michalika i Ojca Świętego seniora Benedykta XVI w dniu imienin oraz w intencji solenizantów i ojców rodzin. W koncelebrze modlili się Wychowawcy i profesorowie oraz cała wspólnota WSD, siostry zakonne i wierni zgromadzeni w Bazylice Archikatedralnej.
Msza w Uroczystość Świętego Józefa Msza w Uroczystość Świętego Józefa Msza w Uroczystość Świętego Józefa
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2017, godz. 17:44 | tagi: parafialne, ogólne, foto
marca
W czwartkowy wieczór licznie zgromadzeni przy katedrze wierni, pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. Abpa Adama Szala, kolejny raz wyruszyli w wielkopostną Drogę Krzyżową na przemyskie wzgórze. Rozważania i oprawę przygotowała parafia Ojców Franciszkanów pod kierownictwem gwardiana O. Zbigniewa Kubita OFMConv., a obsługę nagłośnienia zapewnili klerycy WSD na czele z prezesem archidiecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę p. Czesławem Karakuszką.
Droga Krzyżowa z archikatedry pod Krzyż Zawierzenia Droga Krzyżowa z archikatedry pod Krzyż Zawierzenia Droga Krzyżowa z archikatedry pod Krzyż Zawierzenia
zobacz pełną treść ►
godz. 21:45 Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2017, godz. 21:49 | tagi: ogłoszenie, parafialne, ogólne
marca

Zaproszenie na drogę krzyżową

W czwartek 9 marca Droga Krzyżowa ulicami miasta pod Krzyż Zawierzenia. 
Rozpoczęcie przy Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. 

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez nasze świadectwo uwielbić Boga w Trójcy Jedynego i dziękować za dar odkupienia, które dokonało się na Krzyżu.

 

zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2017, godz. 20:35 | tagi: parafialne, ogólne, foto
marca
W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres pokuty przygotowujący nas do Świąt Paschalnych. Uroczystej liturgii Eucharystii z obrzędem posypania głów popiołem przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. W koncelebrze modlili się Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek oraz liczni kapłani.
Msza w Środę Popielcową Msza w Środę Popielcową Msza w Środę Popielcową
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 12 lutego 2017, godz. 15:09 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lutego
W Światowy Dzień Chorego w archikatedrze została odprawiona Msza święta w intencji chorych. Uroczystej liturgii eucharystycznej połączonej z udzieleniem sakramentu chorych przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy. Po Eucharystii modlitwę w intencji chorych kontynuowano podczas nabożeństwa, które zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Msza w Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Msza w Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Msza w Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2017, godz. 21:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lutego
W dzień Matki Bożej Gromnicznej na wieczornej liturgii zgromadziła się wspólnota seminaryjna z księżmi przełożonymi oraz osoby życia konsekrowanego. Uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył Rektor WSD, ks. dr hab. Dariusz Dziadosz, rozpoczynając od poświęcenia gromnic przyniesionych przez licznie przybyłych do katedry parafian. Po Mszy świętej wierni udali się po raz ostatni do żłóbka, by na zakończenie okresu śpiewania kolęd w polskiej tradycji raz jeszcze oddać pokłon Mesjaszowi.
Msza w Święto Ofiarowania Pańskiego Msza w Święto Ofiarowania Pańskiego Msza w Święto Ofiarowania Pańskiego
zobacz pełną treść ►
przejdź do archiwum aktualności ►►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 327 056