Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Aktualności

godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 18 czerwca 2017, godz. 9:01 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Podczas tegorocznej pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza do archikatedry uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Abp Józef Michalik, który także pobłogosławił chłopców biorących udział w szkołach Ministrant Światła i Ceremoniarz oraz w konkursie na Ministranta Roku. Pielgrzymkę zorganizował Archidiecezjalny Duszpasterz LSO i wikariusz katedralny, ks. Jacek Zarzyczny.
Pielgrzymka LSO Pielgrzymka LSO Pielgrzymka LSO
zobacz pełną treść ►
godz. 9:00 Ostatnia modyfikacja: 15 czerwca 2017, godz. 21:52 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Miejskie obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęła Msza Święta sprawowana przy katedrze pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Abpa Adama Szala. W koncelebrze modlili się Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, greckokatolicki Abp Eugeniusz Popowicz i kapłani. Po Eucharystii uczestnicy liturgii poszli w tradycyjnej procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta, zatrzymując się przy czterech stacjach. Przy drugiej stacji na rynku homilię wygłosił Abp Adam Szal. Przy ostatniej stacji Metropolita Przemyski udzielił wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 | tagi: parafialne, ogólne
czerwca
Kapłani z rocznika święceń 2011 zgromadzili się dzisiaj w archikatedrze na wspólnie sprawowanej Mszy Świętej, w której dziękowali Bogu za dar 6 lat posługi kapłańskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Bartłomiej Zakrzewski, a homilię wygłosił duktor rocznika ks. Łukasz Sowa.
zobacz pełną treść ►
godz. 11:00 | tagi: parafialne, ogólne
czerwca
Kapłani z rocznika święceń 1992 zgromadzili się dzisiaj w archikatedrze na wspólnie sprawowanej Mszy Świętej, w której dziękowali Bogu za dar 25 lat posługi kapłańskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Abp Józef Michalik.
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 | tagi: parafialne, ogólne
czerwca
Kapłani z rocznika święceń 2001, w tym nasz wikariusz ks. Jacek Zarzyczny, dziękowali dziś Bogu za dar święceń i 16 lat posługi kapłańskiej. Wspólnej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal.
zobacz pełną treść ►
godz. 14:00 | tagi: parafialne, ogólne
czerwca
W Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ustanowionego w 2013 roku z woli KEP na pamiątkę Roku Kapłańskiego, kapłani z naszej archidiecezji trwali w katedrze na wspólnej modlitwie, podczas której konferencję ascetyczną wygłosił Abp Józef Michalik.
zobacz pełną treść ►
przejdź do archiwum aktualności ►►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 426 764