Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Aktualności

godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
Pod znakiem sakramentu małżeństwa oraz tajemnicą Światła - Cud w Kanie Galilejskiej - przeżywaliśmy kolejny ​dzień ŚDM. Tym razem poranne nabożeństwo dotyczyło Sakramentu małżeństwa. Młodzi małżonkowie - Magdalena i Mateusz podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem wzrastaniu ku Bogu na drodze powołania do małżeństwa.
ŚDM - Dni w diecezji - dzień 4 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 4 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 4
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
Dziś także spotkaliśmy się w naszej archikatedrze, aby celebrować wspólnie nabożeństwo pokutne, podczas którego adorowaliśmy Krzyż. Dzisiejszy dzień przeżywany jest pod hasłem ewangelizacji i pokuty. Dlatego też uczestnicy ŚDM będą​ mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty oraz do spotkania się z ludźmi cierpiącymi.
ŚDM - Dni w diecezji - dzień 3 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 3 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 3
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 23 lipca 2016, godz. 0:41 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
W drugim dniu ŚDM dni w diecezji zgromadziliśmy się na celebracji nabożeństwa odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Modlitwie przewodniczył ks. Grzegorz Czerwonka, obecny był bp Stanisław Jamrozek. Po nabożeństwie​ młodzież udała się na warsztaty tematyczne.
ŚDM - Dni w diecezji - dzień 2 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 2 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 2
zobacz pełną treść ►
godz. 20:00 Ostatnia modyfikacja: 23 lipca 2016, godz. 0:30 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
​W pierwszy dzień przywitaliśmy gości z całego świata na zawiązaniu wspólnoty. W modlitwie uczestniczyli nasi pasterze - abp Adam Szal, bp Stanisław Jamrozek, abp Józef Michalik oraz biskupi z Australii i Ziemi Świętej. 
ŚDM - Dni w diecezji - dzień 1 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 1 ŚDM - Dni w diecezji - dzień 1
zobacz pełną treść ►
godz. 8:30 Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2016, godz. 9:21 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
14 lipca, w trzynastym dniu oazowych rekolekcji, przeżywając tajemnicę zesłania Ducha Świętego uczestnicy oaz, które odbywają się w okolicach Przemyśla zgromadzili się na dniu wspólnoty Oazy Wielkiej "Sychar" w przemyskiej Archikatedrze. Uroczystej Eucharystii o godz. 8.30 przewodniczył Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który wygłosił homilię. Zachęcił w niej uczestników Oaz do otwarcia się na działanie Ducha Świętego i świadczenie w swoich środowiskach o przeżyciach rekolekcyjnych.
Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej `Sychar` Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej `Sychar` Dzień Wspólnoty Oazy Wielkiej `Sychar`
zobacz pełną treść ►
przejdź do archiwum aktualności ►►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
945 636