Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

13-08-2017 - 19 Niedziela zwykła

  1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30. 

  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tę uroczystość możemy zyskać odpust zupełny. W naszej parafii Suma odpustowa o godz. 11.30. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godz. 14.00 wyjście z katedry na powitanie pielgrzymów koło cmentarza. Prosimy zabrać chorągwie. Zapraszamy aby w licznej grupie wyjść na spotkanie pielgrzymom. Pamiętajmy, aby na święto Matki Bożej i rocznicę Cudu nad Wisłą wywiesić flagę narodową. 

  3. W środę nowenna do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II o godz. 17.30. 

  4. W piątek 18 sierpnia przypada 15 rocznica beatyfikacji ks. Jana Balickiego. Dziękujmy Bogu za dar naszego Patrona i polecajmy jego wstawiennictwu nasze sprawy w modlitwie nowennowej. 

  5. W tygodniku Niedziela ciekawe artykuły Bitwa o Polskę, bitwa o Europę i Niemiec o Madonnie z Częstochowy

  6. Ks. Arcybiskup Adam mianował nowego wikariusza do naszej parafii. Od 25 sierpnia rozpocznie pracę ks. Bartosz Rakoczy z Krosna w miejsce ks. Piotra Dziuka, który został skierowany na studia specjalistyczne do Lublina. Ks. Piotrowi dziękujemy za gorliwą pracę. Obu Księżom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Jackowej.

  7. Dzisiejsza taca na prace konserwatorskie w prezbiterium i na zewnątrz katedry. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie. Za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać. 
◄ nowsze ogłoszeniastarsze ogłoszenia ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 475 522