Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

17-06-2018 - 11 Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj i w tygodniu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. 

  2. We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II połączone z nabożeństwem czerwcowym.

  3. W środę spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00. 

  4. Powoli dobiega końca rok szkolny. Każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce powinno być ofiarowane Bogu. Niech tego dziękczynienia nie zabraknie w nadchodzących dniach. Prośmy również o dobre przygotowanie do wakacji. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży we czwartek od godz. 17.00. 

  5. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Muzycznych i Gimnazjum nr 3, o godz. 10.00 dla I LO, Gimnazjum Absolwentów I LO, Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 3. 

  6. W sobotę Dzień Ojca. Modlimy się za wszystkich ojców, wypraszajmy dla żyjących Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

  7. W sobotę spowiedź przed odpustem od godz. 17.00.

  8. W niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Patrona Bazyliki Archikatedralnej – odpust w parafii. W uroczystość odpustową możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. abp Józef Michalik. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i sympatyków, dzieci młodsze i komunijne do sypania kwiatów 

  9. W tygodniku Niedziela ciekawe artykuły Męskie oblężenie Jasnej Góry i Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani … 

  10. Przyjmujemy zapisy na 38.  Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.  
◄ nowsze ogłoszeniastarsze ogłoszenia ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 741 722