Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

godz. 6:00 | tagi: parafialne, ogólne
sierpnia
W niedzielę 12 sierpnia uczestnicy Pielgrzymki Lwowskiej modlili się w Bazylice Archikatedralnej i uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adama Szala, w koncelebrze kapłanów Archidiecezji Lwowskiej, homilię wygłosił ks. prałat Zbigniew Suchy.
Wcześniej o godz. 6.00 rano po Mszy św. wyruszyła pielgrzymka z parafii pod przewodnictwem ks. Marcina Wilka i ks. Roberta Figury.
zobacz pełną treść ►
godz. 11:00 Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2018, godz. 20:30 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
Wojewódzkie Obchody Święta Policji rozpoczęła Msza Święta w bazylice archikatedralnej, której przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. Koncelebrowali kapelani i kapłani, a w Eucharystii uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy Policji z rodzinami.
Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji
zobacz pełną treść ►
godz. 7:00 Ostatnia modyfikacja: 8 lipca 2018, godz. 21:24 | tagi: parafialne, ogólne, foto
lipca
4 lipca br. wyruszyła z Przemyśla 38. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Mszy św. rozpoczynającej pątniczą wędrówkę do stóp Królowej Polski przewodniczył Ks. Arcybiskup Józef Michalik, a słowa homilii do pielgrzymów skierował Ks. Arcybiskup Adam Szal. Mszę św. koncelebrowali kapłani posługujący w trzech przemyskich grupach: św. Józefa, św. Jacka, św. Kazimierza. Przemyskim pątnikom, życzymy wielu łask i opieki Pani Jasnogórskiej na czas rekolekcji w drodze.
Rozpoczęcie 38. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę Rozpoczęcie 38. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę Rozpoczęcie 38. Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 25 czerwca 2018, godz. 11:54 | tagi: parafialne, foto
czerwca
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Mszy świętej koncelebrowanej w dniu odpustu przewodniczył i homilie wygłosił Abp Józef Michalik. Na zakończenie została odmówiona litania do świętego patrona i procesja eucharystyczna z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
zobacz pełną treść ►
czerwca
Na zakończenie roku pracy i formacji Liturgicznej Służby Ołtarza z Archidiecezji Przemyskiej uroczystej koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił sekretarz Abp Adama Szala i Ceremoniarz Archidiecezji Przemyskiej ks. Łukasz Jastrzębski. Podczas Eucharystii licznie przybyli wraz z duszpasterzami członkowie LSO przyjęli kolejne posługi: lektora i ceremoniarza. Całością rocznej formacji kierował i liturgię przygotował Archidiecezjalny Duszpasterz LSO ks. Jacek Zarzyczny.
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Z okazji 60-lecia odkrycia złoża gazu Przemyśl uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal.
Złoża gazu Złoża gazu Złoża gazu
zobacz pełną treść ►
godz. 21:58 | tagi: ogłoszenie, parafialne, ogólne
czerwca

Drodzy dotychczasowi Wierni Pielgrzymi Jasnogórscy z grupy św. Jacka!
Drodzy Nowi Pielgrzymi!
Drodzy Młodzi! 

 

Zapraszam Was serdecznie na tegoroczną 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Przemyśla Archikatedry 4-15 lipca z grupą św. Jacka.
Zachęcam, aby zapisów dokonać już - jak najszybciej - a najpóźniej do dnia 3 lipca 2018 do godziny 17.00

 

ABY SIĘ ZAPISAĆ WYSYŁAMY:

[...]

 

Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 3 czerwca 2018, godz. 22:08 | tagi: parafialne, ogólne, foto
czerwca
Na rozpoczęcie 8 Przemyskiego Marszu dla Życia i Rodziny uroczystej Mszy Świętej w archikatedrze przewodniczył Abp Adam Szal, a koncelebrowali kapłani z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Przemyskiej, Kurii i WSD. Homilię wygłosił redaktor przemyskiego wydania „Niedzieli” ks. prał. Zbigniew Suchy. W Eucharystii modlili się licznie zgromadzeni wierni ze swoimi rodzinami.
Msza Święta inaugurująca 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny Msza Święta inaugurująca 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny Msza Święta inaugurująca 8 Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny
zobacz pełną treść ►
godz. 9:00 Ostatnia modyfikacja: 2 czerwca 2018, godz. 17:49 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W Boże Ciało uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przed kościołem Księży Salezjanów przewodniczył i homilie na rynku miasta wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal, koncelebrowali Abp Józef Michalik, Abp Eugeniusz Popowicz Metropolita Warszawsko-Przemyski obrządku Greckokatolickiego, bp Stanisław Jamrozek, Kapłani z Przemyskiej Kapituły, Kurii, WSD i posługujący w parafiach miasta. Kapłani i wierni wielbili Chrystusa obecnego w Eucharystii w procesji do czterech ołtarzy.
Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza Święta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 794 303