Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2018, godz. 14:23 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
Uroczystej Mszy świętej z udzieleniem sakramentu Święceń Prezbiteratu przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. We Mszy świętej modlili się Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek, rodziny nowo święconych kapłanów, społeczność seminaryjna i zaproszeni goście.
Msza Święta z udzieleniem Święceń Kapłańskich Msza Święta z udzieleniem Święceń Kapłańskich Msza Święta z udzieleniem Święceń Kapłańskich
zobacz pełną treść ►
godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2018, godz. 14:20 | tagi: parafialne, foto
maja
W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego proboszcz archikatedry ks. prał. Mieczysław Rusin przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, wygłosił homilię i udzielił pierwszej Komunii Świętej dzieciom z klas trzecich szkoły podstawowej. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się przez szereg spotkań formacyjno-modlitewnych, począwszy od września ubiegłego roku.
Msza Święta z udzieleniem I Komunii Świętej Msza Święta z udzieleniem I Komunii Świętej Msza Święta z udzieleniem I Komunii Świętej
zobacz pełną treść ►
godz. 11:00 Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2018, godz. 21:04 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W Niedzielę z okazji święta św. Floriana i wprowadzenia Jego relikwii na Kalwarii Pacławskiej została odprawiona Msza święta koncelebrowana w intencji uczestników 24. pielgrzymki Ochotniczych Straż Pożarnych z Podkarpacia, której przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal. W Eucharystii modlili się duszpasterz diecezjalny, prezes zarządu WZOSP RP i funkcjonariusze z około 120 oddziałów wraz z pocztami sztandarowymi.
XXIV Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej XXIV Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej XXIV Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej
zobacz pełną treść ►
godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2018, godz. 15:40 | tagi: parafialne, foto
maja
W uroczystość rocznicy poświęcenia bazyliki archikatedralnej i pierwszą sobotę miesiąca Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił wykładowca i prefekt WSD ks. dr Maciej Dżugan. Po Eucharystii pierwszosobotniej modlitwie różańcowej i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej przewodniczył proboszcz ks. prał. Mieczysław Rusin. Nabożeństwo zakończył wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.
Msza Święta w rocznicę poświęcenia bazyliki archikatedralnej i w pierwszą sobotę maja Msza Święta w rocznicę poświęcenia bazyliki archikatedralnej i w pierwszą sobotę maja Msza Święta w rocznicę poświęcenia bazyliki archikatedralnej i w pierwszą sobotę maja
zobacz pełną treść ►
godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 3 maja 2018, godz. 21:31 | tagi: parafialne, ogólne, foto
maja
W Uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji 3 maja Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Abp Józef Michalik. We Mszy Świętej modliły się siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i służb mundurowych, poczty sztandarowe i zgromadzeni wierni. Oprawę liturgiczną zapewnił Archidiecezjalny Chór Magnificat i Orkiestra Salezjańska.
Msza Święta za Ojczyznę Msza Święta za Ojczyznę Msza Święta za Ojczyznę
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 1 maja 2018, godz. 9:03 | tagi: parafialne, ogólne, foto
kwietnia
Wieczorową porą ostatniego dnia kwietnia w archikatedrze uczciliśmy 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz także 100-tną rocznicę urodzin śp. Abpa Ignacego Tokarczuka uczestnicząc w koncercie Filharmonii Podkarpackiej i Archidiecezjalnego Chóru MAGNIFICAT pod batutą ks. prał. Mieczysława Gniadego.
Koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. lecia urodzin śp. ks. abpa Ignacego Tokarczuka Koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. lecia urodzin śp. ks. abpa Ignacego Tokarczuka Koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. lecia urodzin śp. ks. abpa Ignacego Tokarczuka
zobacz pełną treść ►
godz. 20:29 Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2018, godz. 20:33 | tagi: ogłoszenie, parafialne, ogólne
kwietnia


XXIV Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej
w ramach obchodów Dnia Strażaka
6 maja 2018 roku godz. 11.00

Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem

Ks. Arcybiskupa Adama Szala
Metropolity Przemyskiego

z wprowadzeniem relikwii św. Floriana

zobacz pełną treść ►
godz. 9:00 Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2018, godz. 20:28 | tagi: parafialne, ogólne, foto
kwietnia
Na rozpoczęcie XII Kongresu Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal Metropolita Przemyski, koncelebrował Abp Józef Michalik i liczni kapłani. W liturgii wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, oświatowych i samorządowych oraz wierni, a wśród nich uczestnicy kursu ceremoniarza i wolontariusze Caritas.
Msza Święta na rozpoczęcie kongresu Msza Święta na rozpoczęcie kongresu Msza Święta na rozpoczęcie kongresu
zobacz pełną treść ►
godz. 6:00 Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2018, godz. 20:21 | tagi: parafialne, ogólne, foto
kwietnia
Przy wiosennej pogodzie rannej procesji i Mszy świętej Rezurekcyjnej przewodniczył i homilię wygłosił Abp Adam Szal Metropolita Przemyski, koncelebrowali Abp Józef Michalik, bp Stanisław Jamrozek i kapłani. W liturgii wzięli udział liczni wierni, którzy uczcili swą obecnością i modlitwą Chrystusa Zmartwychwstałego.
Procesja i Msza Święta Rezurekcyjna Procesja i Msza Święta Rezurekcyjna Procesja i Msza Święta Rezurekcyjna
zobacz pełną treść ►
godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 1 kwietnia 2018, godz. 17:09 | tagi: parafialne, ogólne, foto
marca
Uroczystemu rozpoczęciu obchodów Zmartwychwstania Pańskiego - Wigilii Paschalnej przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Jamrozek, koncelebrowali Abp Adam Szal Metropolita Przemyski, Abp Józef Michalik i kapłani. Uczestnicy Liturgii wysłuchali orędzia paschalnego, odnowili przyrzeczenia chrzcielne i w Komunii Świętej przyjęli Ciało Zmartwychwstałego Jezusa.
Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 822 811