Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

2017, godz. 14:30 Ostatnia modyfikacja: 26 września 2017, godz. 21:12 | tagi: parafialne, ogólne, foto
września
Bp Stanisław Jamrozek przewodniczył uroczystej Mszy świętej sprawowanej w katedrze z udziałem żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy po Eucharystii złożyli uroczystą przysięgę na sztandar na przemyskim rynku.
Msza święta z udziałem żołnierzy WOT Msza święta z udziałem żołnierzy WOT Msza święta z udziałem żołnierzy WOT
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 17:00 Ostatnia modyfikacja: 17 września 2017, godz. 19:56 | tagi: parafialne, ogólne, foto
września
Pątnicy wraz z duszpasterzami VI Michalickiej Pieszej Pielgrzymki z Pruchnika uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej sprawowanej w katedrze pod przewodnictwem Abpa Adama Szala, który także wygłosił homilię.
Piesza Pielgrzymka z Pruchnika Piesza Pielgrzymka z Pruchnika Piesza Pielgrzymka z Pruchnika
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 10:30 Ostatnia modyfikacja: 17 września 2017, godz. 19:55 | tagi: parafialne, ogólne, foto
września
Z okazji pielgrzymki pracowników Służby Zdrowia archidiecezji przemyskiej połączonej z obchodami 105-lecia Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Metropolita Przemyski Abp Adam Szal.
Pielgrzymka Służby Zdrowia i 105-lecie Pogotowia Ratunkowego Pielgrzymka Służby Zdrowia i 105-lecie Pogotowia Ratunkowego Pielgrzymka Służby Zdrowia i 105-lecie Pogotowia Ratunkowego
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 16 września 2017, godz. 18:14 | tagi: parafialne, ogólne, grupy parafialne, foto
września
W święto Podwyższenia Krzyża Świętego po wieczornej Mszy Świętej odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z katedry na wzgórze Trzech Krzyży, podczas którego rozważania prowadziła Akcja Katolicka działająca przy parafii katedralnej.
Droga Krzyżowa na wzgórze Trzech Krzyży Droga Krzyżowa na wzgórze Trzech Krzyży Droga Krzyżowa na wzgórze Trzech Krzyży
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
Podczas pierwszego w tym roku spotkania RAMu, mieliśmy okazję lepiej się zapoznać, ponieważ przybyło nam kilka nowych osób. Omawialiśmy także, jak będzie wyglądał ten rok. Dawaliśmy swoje propozycje na tematy spotkań i wybieraliśmy spośród nich najlepsze. Na kolejne spotkanie, zapraszamy już w środę 27 września.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, grupy parafialne
września
W ramach całodziennej adoracji w katedrze prowadzonej przez Róże Różańcowe i inne parafialne grupy duszpasterskie, modliliśmy się o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i na misjach, a także za naszych Pasterzy oraz za Kościół lokalny i powszechny.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 | tagi: parafialne, foto
września
Wieczornej Eucharystii w Święto Narodzenia NMP przewodniczył proboszcz katedry ks. prał. Mieczysław Rusin, który po Mszy świętej dokonał aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, a następnie wraz z wiernymi aktu zawierzenia rodzin. Do poświęcenia się Maryi przygotował nas w homilii ks. prał. Zbigniew Suchy.
Msza święta z Aktem Zawierzenia parafii Matce Bożej Msza święta z Aktem Zawierzenia parafii Matce Bożej Msza święta z Aktem Zawierzenia parafii Matce Bożej
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 26 sierpnia 2017, godz. 23:01 | tagi: parafialne, ogólne, foto
sierpnia
Po wieczornej Mszy Świętej Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej, pod batutą pani Moniki Brewczak i przy opiece duchowej ks. prał. Tadeusza Białego, animowała program religijno-patriotyczny w podziemiach katedry, transmitowany przez Radio Fara i rejestrowany przez Telewizję Rzeszów.
Koncert Diakonii Muzycznej w podziemiach Koncert Diakonii Muzycznej w podziemiach Koncert Diakonii Muzycznej w podziemiach
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 9:30 Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2017, godz. 15:06 | tagi: parafialne, ogólne, foto
sierpnia
W archikatedrze zebrali się uczestnicy 11 turnusów rekolekcyjnych Ruchu Światło-Życie, w tym grupa Filipińczyków, którzy świętowali Dzień Wspólnoty. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Abp Józef Michalik.
Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie
zobacz pełną treść ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 822 802