Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

Filtr aktywny: foto
2014, godz. 19:30 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2014, godz. 22:40 | tagi: parafialne, ogólne, foto
listopada
4 XI w Archikatedrze odbył się wieczorny koncert "Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego, który wypełnił świątynię po brzegi. Wśród widzów zasiadł Ks. Abp Józef Michalik. Wystąpili soliści: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki i Zbigniew Wodecki oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej i Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Całość prowadził maestro Rafał Jacek Delekta.
„Nieszpory Ludźmierskie” to przepiękna muzyczna podróż po najgłębszych zakątkach ludzkiej duszy, w którą Jan Kanty Pawluśkiewicz zabiera słuchacza, to prawdziwa i szczera modlitwa, która może wywołać nawet łzy wzruszenia lub być głębokim przeżyciem religijnym – mówił, wprowadzając w koncert ks. Zbigniew Suchy.
Koncert został zorganizowany w ramach cyklu koncertów realizowanych przez Filharmonię Podkarpacką w Rzeszowie pod nazwą „Przestrzeń otwarta dla muzyki”. Występ w Bazylice Archikatedralnej był nagrywany, a jego zapis znajdzie się na specjalnie wydanej płycie.
„Nieszpory Ludźmierskie” „Nieszpory Ludźmierskie” „Nieszpory Ludźmierskie”
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2014, godz. 22:39 | tagi: parafialne, foto
listopada
We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Abp Józef Michalik. Koncelebrowali Księża Biskupi Adam Szal i Stanisław Jamrozek oraz licznie zgromadzeni kapłani.  Po Mszy Świętej odbyła się procesja do krypt, aby pomodlić się przy grobach zmarłych biskupów i wiernych świeckich. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 10:00 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2014, godz. 22:45 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
W sobotę, 25 października, miała miejsce doroczna pielgrzymka wszystkich członków i sympatyków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego do Bazyliki Archikatedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Mszy Św. w Archikatedrze przewodniczył i homilię wygłosił ks. Abp Józef Michalik. Po Mszy Św. w Auli Seminarium Duchownego klerycy przedstawili Spektakl “Zatroskany o dusze” – rzecz o bł. Janie Balickim. 
Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2014, godz. 22:44 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
We wspomnienie bł. ks. Jana Wojciecha Balickiego, 24 października, Mszy Św. w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył ks. Abp Józef Michalik. Homilię wygłosił ks. Roman Chowaniec. Na zakończenie Mszy Św. przy relikwiach bł. Ks. Jana Balickiego prosiliśmy o pokorne kroczenie za Panem Jezusem na wzór naszego Patrona.
Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego Liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2014, godz. 22:43 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października, w Archikatedrze została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Abp Józef Michalik. Wraz ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego i kapłanami z Przemyśla,  wzywając wstawiennictwa naszego Świętego Rodaka, wypraszaliśmy świętość dla każdego z nas. Święty Janie Pawle II - módl się za nami!
Wspomnienie św. Jana Pawła II Wspomnienie św. Jana Pawła II Wspomnienie św. Jana Pawła II
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 22 paźdz. 2014, godz. 7:55 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
W niedzielę, 12 października br. została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji  XIV Dnia Papieskiego: "Świętymi bądźcie". W pielgrzymce na rozpoczęcie nowego roku pracy formacyjnej w małych grupach eklezjalnych, do Bazyliki Archikatedralnej, wzięła udział młodzież oraz delegacje szkół z Archidiecezji Przemyskiej, które noszą imię Jana Pawła II – z pocztami sztandarowymi. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. bp Stanisław Jamrozek. Na zakończenie Mszy św., miał miejsce obrzęd przyjęcia Światła przez przedstawicieli dekanatów oraz przyjęcia Krzyża Spotkań Młodych, przez młodzież z Brzozowa, gdzie za kilka miesięcy odbędzie się SMAP. 
Dzień Papieski - `Świętymi Bądźcie` Dzień Papieski - `Świętymi Bądźcie` Dzień Papieski - `Świętymi Bądźcie`
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 16:00 Ostatnia modyfikacja: 7 września 2014, godz. 21:42 | tagi: parafialne, ogólne, foto
września
W poniedziałek, 1 września odbyła się uroczystość upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Bp Adam Szal. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, poczty sztandarowe, dowódcy służb mundurowych, harcerze i liczna rzesza wiernych. Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu wojskowym.
75. rocznica wybuchu II wojny światowej 75. rocznica wybuchu II wojny światowej 75. rocznica wybuchu II wojny światowej
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 8:30 Ostatnia modyfikacja: 10 września 2014, godz. 21:47 | tagi: parafialne, ogólne, foto
sierpnia
Z okazji święta Straży Miejskiej w Przemyślu uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. arcybiskup Józef Michalik. Homilię wygłosił ks. prałat Mieczysław Rusin. W Mszy św. uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy Straży Miejskiej świętujący 24. rocznicę powołania oraz przedstawiciele służb mundurowych.
Święto Straży Miejskiej Święto Straży Miejskiej Święto Straży Miejskiej
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2014, godz. 19:23 | tagi: ogłoszenie, parafialne, foto
sierpnia
Terminy kolejnych Mszy świętych w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej z naszej parafii, parafii Tuczempy oraz wszystkich pielgrzymujących wraz z naszą grupą parafialną:
8 września 2014, godz. 18:00
21 września 2014, godz. 11:30
5 października 2014, godz. 15:30

Msza w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej Msza w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej Msza w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej
zobacz pełną treść ►
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 969 052