Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Archiwum aktualności

Filtr aktywny: foto
2014, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2014, godz. 22:43 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października, w Archikatedrze została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Abp Józef Michalik. Wraz ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego i kapłanami z Przemyśla,  wzywając wstawiennictwa naszego Świętego Rodaka, wypraszaliśmy świętość dla każdego z nas. Święty Janie Pawle II - módl się za nami!
Wspomnienie św. Jana Pawła II Wspomnienie św. Jana Pawła II Wspomnienie św. Jana Pawła II
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 22 paźdz. 2014, godz. 7:55 | tagi: parafialne, ogólne, foto
paźdz.
W niedzielę, 12 października br. została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji  XIV Dnia Papieskiego: "Świętymi bądźcie". W pielgrzymce na rozpoczęcie nowego roku pracy formacyjnej w małych grupach eklezjalnych, do Bazyliki Archikatedralnej, wzięła udział młodzież oraz delegacje szkół z Archidiecezji Przemyskiej, które noszą imię Jana Pawła II – z pocztami sztandarowymi. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. bp Stanisław Jamrozek. Na zakończenie Mszy św., miał miejsce obrzęd przyjęcia Światła przez przedstawicieli dekanatów oraz przyjęcia Krzyża Spotkań Młodych, przez młodzież z Brzozowa, gdzie za kilka miesięcy odbędzie się SMAP. 
Dzień Papieski - `Świętymi Bądźcie` Dzień Papieski - `Świętymi Bądźcie` Dzień Papieski - `Świętymi Bądźcie`
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 16:00 Ostatnia modyfikacja: 7 września 2014, godz. 21:42 | tagi: parafialne, ogólne, foto
września
W poniedziałek, 1 września odbyła się uroczystość upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Bp Adam Szal. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, poczty sztandarowe, dowódcy służb mundurowych, harcerze i liczna rzesza wiernych. Dalsza część uroczystości odbyła się na cmentarzu wojskowym.
75. rocznica wybuchu II wojny światowej 75. rocznica wybuchu II wojny światowej 75. rocznica wybuchu II wojny światowej
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 8:30 Ostatnia modyfikacja: 10 września 2014, godz. 21:47 | tagi: parafialne, ogólne, foto
sierpnia
Z okazji święta Straży Miejskiej w Przemyślu uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. arcybiskup Józef Michalik. Homilię wygłosił ks. prałat Mieczysław Rusin. W Mszy św. uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy Straży Miejskiej świętujący 24. rocznicę powołania oraz przedstawiciele służb mundurowych.
Święto Straży Miejskiej Święto Straży Miejskiej Święto Straży Miejskiej
zobacz pełną treść ►
2014, godz. 11:30 Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2014, godz. 19:23 | tagi: ogłoszenie, parafialne, foto
sierpnia
Terminy kolejnych Mszy świętych w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej z naszej parafii, parafii Tuczempy oraz wszystkich pielgrzymujących wraz z naszą grupą parafialną:
8 września 2014, godz. 18:00
21 września 2014, godz. 11:30
5 października 2014, godz. 15:30

Msza w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej Msza w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej Msza w intencji pielgrzymów do Kalwarii Pacławskiej
zobacz pełną treść ►
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 193 019