Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

6
2018, godz. 21:58 | tagi: ogłoszenie, parafialne, ogólne
czerwca

Drodzy dotychczasowi Wierni Pielgrzymi Jasnogórscy z grupy św. Jacka!
Drodzy Nowi Pielgrzymi!
Drodzy Młodzi! 

 

Zapraszam Was serdecznie na tegoroczną 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Przemyśla Archikatedry 4-15 lipca z grupą św. Jacka.
Zachęcam, aby zapisów dokonać już - jak najszybciej - a najpóźniej do dnia 3 lipca 2018 do godziny 17.00

 

ABY SIĘ ZAPISAĆ WYSYŁAMY:

 • SMSa na tel. 505 728 959 /nie dzwonimy/ 
 • lub MAILA na adres: przemyskiejacki@gmail.com
 • lub wypełniamy kartę pielgrzyma W ZAKRYSTII KATEDRY

Z PODANIEM DANYCH:

 • imię i nazwisko, 
 • tel.kom., 
 • parafia, 
 • wiek, 
 • data urodzenia, 
 • pesel, 
 • miejsce zamieszkania, 
 • rozmiar koszulki (M, L, XL), 
 • który raz w grupie św. Jacka pójdę, 
 • który raz pójdę w ogóle w przemyskiej pielgrzymce
 • z kim chcę być w grupie noclegowej - maksymalnie do 5 osób (przy czym kobiety i mężczyźni nie mogą być w jednej grupie noclegowej) 
 • oraz chętni: rezerwację miejsca w busie powrotnym z Jasnej Góry /liczba ograniczona/
  wyjazd z Jasnej Góry 15 lipca o 22.00, przyjazd do Przemyśla ok. 4-5 rano
  cena 80,- zł /1os; wpłatę bezzwrotną dokonujemy 3 lipca przy składaniu bagażu w recepcji św. Jacka /zwrot tylko w przypadku odwołania busa przez przewodnika św. Jacka z powodu zbyt małej liczby chętnych/. 
  brak wpłaty 3 lipca oznacza brak rezerwacji miejsca.

 

 

Osoby niepełnoletnie mogą iść na następujących zasadach: 

 • 16-17 lat - pisemne pozwolenie rodzica - rodzic podpisuje zgodę na gotowej deklaracji 3 lipca przy składaniu bagaży w recepcji; 
 • mniej niż 16 lat - pielgrzymuje w obecności rodzica lub innej pełnoletniej osoby, nawet obcej, ale przydzielonej przez siebie lub przewodnika za wiedzą i pisemną zgodą rodzica - rodzic podpisuje odpowiednią zgodę na gotowej deklaracji 3 lipca 13-17 przy składaniu bagaży w recepcji pielgrzymki.

 

WPŁATY ZA PIELGRZYMKĘ DOKONUJEMY NIE W PARAFIACH, ALE 3 LIPCA 13-17 PRZY SKŁADANIU BAGAŻU W RECEPCJI ŚW. JACKA - 130zł/1os, druga i następne osoby z najbliższej rodziny: małżeństwo, rodzice i rodzeństwo – po 70zł/1os/. 
Bagaż oznaczamy białą wstążką i podpisany: Nazwisko Imię, grupa św. Jacka, parafia. 
SKŁADANIE BAGAŻU - 3 LIPCA 2018 13.00 - 17.00 - W ZMIENIONYM MIEJSCU: NIE U FRANCISZKANÓW, JAK PRZEZ OSTATNIE LATA - ALE OBOK GŁÓWNEGO WEJŚCIA DO KATEDRY, W ARCHIDIECEZJALNYM INSTYTUCIE MUZYKI SAKRALNEJ = TJ. BUDYNEK CHÓRU MAGNIFICAT - UL. ZAMKOWA 3, PRZEMYŚL.

 

Informujemy, że bagaż osobisty w ciągu dnia /plecak/ należy tak przemyśleć i spakować, aby był lekki, by łatwo móc go nieść całą pielgrzymkę na plecach. Jeśli będzie ciążył, trzeba iść bez niego, ale zostawić go danego dnia rano przed wyjściem grupy razem z bagażem noclegowym na ciężarówce - odbierzemy go dopiero wieczorem na noclegu. Nie będzie możliwości przewożenia plecaków w aucie pomocniczym.

 

9 czerwca 2018 /sobota/ odbędzie się w Przemyślu – Archikatedrze o 18.00 Msza Święta w intencji pielgrzymów grupy świętego Jacka, a po niej o 19.00 spotkanie przed pielgrzymką w salce na plebanii katedralnej /ul. Zamkowa 3/.

Zachęcam też do pobrania ze strony lub Facebooka /Grupa Św Jacek Odrowąż/ plików z PLAKATEM PIELGRZYMKI I ZAPROSZENIEM I ROZESŁANIE ICH MAILEM DO ZNAJOMYCH JAKO PROMOCJĘ PIELGRZYMKI - z dopiskiem zachęcającym do naszej grupy św. Jacka

 

FAKT WYRUSZENIA NA PIELGRZYMI SZLAK Z PRZEMYŚLA NA JASNĄ GÓRĘ W GRUPIE ŚW. JACKA AUTOMATYCZNIE OZNACZA, ŻE KAŻDY PĄTNIK W PEŁNI ZNA I AKCEPTUJE CAŁY REGULAMIN PIELGRZYMKI - M.IN. DUCHOWY CHARAKTER, NALEŻNE ZACHOWANIE I KONSEKWENCJE ZŁAMANIA ZASAD.
Z REGULAMINEM PIELGRZYMKI NALEŻY SIĘ ZAPOZNAĆ CZYTAJĄC GO NA STRONIE http://przemyska.pl/ppp2017-regulamin/, BĄDŹ TEŻ W PRZEWODNIKU PIELGRZYMA LUB W DNIU SKŁADANIA BAGAŻU W RECEPCJI ŚW. JACKA 3 LIPCA ORAZ PODPISAĆ SIĘ NA REGULAMINIE I KARCIE PIELGRZYMA.

Zachęcam raz jeszcze i z radością zapraszam do grupy św. Jacka na tegoroczną 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę i odkrywać przez te 12 dni rekolekcji w drodze jak bardzo Bóg nas kocha i prowadzi oraz na nowo uczyć się ŻYĆ Z MARYJĄ W DUCHU ŚWIĘTYM 

 

ks. Marcin Wilk
przewodnik grupy św. Jacka 

 

Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę Zaproszenie na 38 Archidiecezjalną Przemyską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
◄ powrót do listy
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 992 661