Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Dziecięca Wspólnota Serca Pana Jezusa

2014, godz. 15:30 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dsm, dzieci wspj, ministranci
marca
Dzisiaj o godzinie 15.30 w salce na plebanii odbył się bal karnawałowy dla dzieci należących do grup parafialnych przy naszej parafii. Poniżej fotorelacja z imprezy.
Bal karnawałowy Bal karnawałowy Bal karnawałowy
zobacz pełną treść ►
Po dzisiejszej wieczornej Eucharystii członków wspólnot działających przy naszej parafii odwiedził św. Mikołaj.
Wspomnienie św. Mikołaja Wspomnienie św. Mikołaja Wspomnienie św. Mikołaja
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 16:30 Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2013, godz. 7:33 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
listopada
Podczas dzisiejszego spotkania robiliśmy kalendarze adwentowe.

Adwent jest czasem radosnego oczekiwania, na to co najmilsze każdemu dziecku – na Święta Bożego Narodzenia. Adwentowe kalendarze mają całkiem długą historię. Rozpowszechniły się w XIX wieku w Niemczech, skąd zawojowały na całą Europę i Amerykę.

Do wykonania adwentowego kalendarza z cukierkami potrzebujemy [...]
Jak zrobić kalendarz adwentowy - Krok 1 Jak zrobić kalendarz adwentowy - Krok 2
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 16:30 Ostatnia modyfikacja: 22 listopada 2013, godz. 21:48 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
listopada
Podczas dzisiejszego spotkania Ks. Marek zachęcał nas do słuchania audycji w Radiu "Fara" i włączenia się w Wyprawę Misyjną Dzieci z Radiem "Fara". Dostaliśmy ulotki informacyjne dotyczące tej Misyjnej Wyprawy. Audycje misyjne są co poniedziałek o godzinie 19.30 w Radiu "Fara". Każdy, kto chce wziąć udział w tej wyprawie i otrzymać pakiet misyjny, może się zgłosić u ks. Marka. Kolejną część spotkania poświęciliśmy omawianiu Roku Liturgicznego. Zrobiliśmy gazetkę na której ukazany jest cały Rok Liturgiczny. Pod koniec spotkania zagraliśmy w grę planszową o Arce Noego. Ks. Marek zrobił jeszcze losowanie najnowszego numeru "Małego Gościa Niedzielnego", który otrzymali zwycięzcy.Więcej informacji o Wyprawie Misyjnej Dzieci na www.radiofara.pl
Spotkanie WSPJ o roku liturgicznym
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 16:30 Ostatnia modyfikacja: 24 paźdz. 2013, godz. 21:59 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
paźdz.
Dzisiejsze spotkanie naszej wspólnoty poświęcone było 10 Przykazaniom Bożym. Podczas spotkania wykonaliśmy Tablice z przykazaniami, pomocne w nauce Dekalogu. Ks. Marek opowiadał o Przykazaniach, dlaczego są takie ważne, oraz zachęcał nas do słuchania audycji dla dzieci w Radiu Fara. Razem z uczniami SP nr 1 i z dziećmi z Oratorium Sióstr Michalitek, ks. Marek nagrywa audycje pt. „Spotkania z Bratem Święconkiem”, audycje te można słuchać w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 19.30, natomiast wcześniejsze są dostępne w archiwum Radia Fara.
Spotkanie WSPJ o Dekalogu Spotkanie WSPJ o Dekalogu Spotkanie WSPJ o Dekalogu
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 16:30 Ostatnia modyfikacja: 16 paźdz. 2013, godz. 22:03 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
paźdz.
Spotkanie naszej Wspólnoty poświęcone było osobie bł. Jana Pawła II. Dzisiaj 16 października przypada 35 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Oglądnęliśmy film animowany pt: Jan Paweł II - Historia Papieża Polaka. W dalszej części spotkania Ks. Marek opowiedział nam historię Glorii Marii - cudownie uzdrowionej dziewczynki za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Przeczytaliśmy artykuł z tygodnika "Niedziela", który napisał ks. Marek. Następnie oglądnęliśmy krótki dokument o Glorii. Na zakończenie spotkania udaliśmy sie na nabożeństwo różańcowe, aby dziękować Panu Bogu za bł. Jana Pawła II i modlić się za Ks. Abpa Józefa Michalika w dniu jego 27 rocznicy święceń biskupich.
Wspólnota Serca Pana Jezusa o bł. Janie Pawle II Wspólnota Serca Pana Jezusa o bł. Janie Pawle II Wspólnota Serca Pana Jezusa o bł. Janie Pawle II
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 15:30 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dsm, dzieci wspj
paźdz.
W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15.30 w salce na plebanii spotkała się Dziewczęca Służba Maryjna i Dziecięca Wspólnota Serca Jezusa, aby wspólnie przygotować liturgię Mszy świętej na godzinę 16.30. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marek. Siostra Renata wraz z dziećmi przygotowała śpiew pieśni oraz psalm i części stałe Mszy świętej. Pragniemy w każdy pierwszy piątek miesiąca pięknie animować Eucharystie. Zapraszamy dzieci do włączania się w śpiew na Mszy świętej.
Msza pierwszopiątkowa dla dzieci Msza pierwszopiątkowa dla dzieci Msza pierwszopiątkowa dla dzieci
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 16:30 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
paźdz.
Na dzisiejszym spotkaniu Wspólnoty rozmawialiśmy na temat modlitwy różańcowej. Ks. Marek przedstawił nam historię Różańca świętego, oraz obietnice Matki Bożej za odmówienie tej modlitwy. Następnie wykonaliśmy gazetkę o Różańcu. Na zakończenie spotkania odmówiliśmy dziesiątek różańca świętego, który ofiarowaliśmy w naszych intencjach.
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 16:30 Ostatnia modyfikacja: 27 września 2013, godz. 20:24 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
września
Podczas dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy o tym, co zrobić aby na naszą wspólnotę przyszli nowi koledzy i koleżanki i w jaki sposób promować kult do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zrobiony został plakat dla naszej wspólnoty, za który bardzo dziękujemy panu Jakubowi Radykowi. Rozwiesimy go w naszych klasach w szkole. Podczas dalszej części spotkania wykonaliśmy plakat na drzwi, w którego centrum jest Najświętsze Serce Pana Jezusa, a po bokach wykleiliśmy nasze dłonie na których wypisaliśmy nasze imiona z datami urodzin, abyśmy mogli wspólnie świętować ten szczególny dzień dla każdego z nas. W ten sposób każdy z nas został symbolicznie wpisany w to Serce Jezusowe, które nas do końca umiłowało. Ks. Marek mówił nam, że z chwilą chrztu świętego staliśmy się Dziećmi Bożymi i że każdy z nas jest mocno kochany przez Pana Jezusa. Na koniec spotkania pomodliliśmy się wspólnie za wszystkich chorych i cierpiących i otrzymaliśmy błogosławieństwo.
Promujemy naszą wspólnotę Promujemy naszą wspólnotę
zobacz pełną treść ►

Informacje o grupie

Dziecięca Wspólnota Serca Pana Jezusa
Opiekun:
Ks. Grzegorz Czerwonka

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
wtorek, godzina 16.30
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 193 029