Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Spotkanie WSPJ przygotowujące do Adwentu

27
2013, godz. 16:30 Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2013, godz. 7:33 | tagi: parafialne, grupy parafialne, dzieci wspj
listopada
Podczas dzisiejszego spotkania robiliśmy kalendarze adwentowe.

Adwent jest czasem radosnego oczekiwania, na to co najmilsze każdemu dziecku – na Święta Bożego Narodzenia. Adwentowe kalendarze mają całkiem długą historię. Rozpowszechniły się w XIX wieku w Niemczech, skąd zawojowały na całą Europę i Amerykę.

Do wykonania adwentowego kalendarza z cukierkami potrzebujemy: dużą kartkę grubego papieru (ja użyłem kartki w formacie B4 – 35cm x 25cm), 25 kolorowych kwadratowych karteczek (najwygodniej jest użyć takich klasycznych karteczek jak do notatek), 25 cukierków i klej do papieru.

Z kwadratowych karteczek składamy tak jak pokazano na zdjęciach 25 małych torebeczek origami. Na każdej z nich piszemy liczbę od 1 do 25. Karteczki naklejamy w kolejności na kartkę papieru. Kalendarz ozdabiamy na przykład złotą gwiazdą betlejemską lub obrazkiem. Do torebek wkładamy cukierki i wieszamy w pokoju.
Jak zrobić kalendarz adwentowy - Krok 1 Jak zrobić kalendarz adwentowy - Krok 2
◄ powrót do listy

Informacje o grupie

Dziecięca Wspólnota Serca Pana Jezusaa
Opiekun:
Ks. Grzegorz Czerwonka

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
wtorek, godzina 16.30
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 085 093