Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Przemyskiej do Archikatedry

25
2016, godz. 10:00 | tagi: parafialne, ogólne, grupy parafialne, ministranci
czerwca
W sobotę, 25 czerwca 2016 roku miała miejsce doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Przemyskiej do Archikatedry. Czerwcowe spotkanie LSO uwieńczyło bardzo obfity rok formacji, pracy i służby ministrantów.

Spotkanie rozpoczęło się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego i było przeżywane było w atmosferze modlitwy, radości i wdzięczności. Gościem specjalnym był ks. bp Stanisław Jamrozek, który wręczył dyplomy oraz symboliczne statuetki ministrantom i lektorom biorącym udział w konkursie „Ministrant Roku”. Zostało nagrodzonych 54 chłopców, wyznaczonych przez swoich księży opiekunów.

Z naszej parafii: Kacper Fień.

Kolejną kategorią docenionych i zauważonych podczas sobotnich uroczystości byli lektorzy, którzy uczestniczyli w szeregu spotkań formacyjnych. Przez cały rok spotykali się w ramach swoich dekanatów, brali udział w zajęciach teologicznych, biblijnych i fonetycznych. W ten sposób przygotowywali się do podjęcia zadań lektora – tego, który proklamuje Słowo Boże. 134 lektorów z 14 dekanatów otrzymało krzyż lektorski – emblemat i znak wybrania do posługi Słowa Bożego.

Z naszej parafii: Daraż Dawid, Daraż Jakub, Jarosz Michał, Kotek Michał, Kramarz Kamil, Lech Wiktor i Lorek Wojciech.

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. w Archikatedrze, której przewodniczył ks. bp Stanisław wraz z ks. prał Bartoszem Rajnowskim, Kanclerzem Kurii i licznie zgromadzonymi kapłanami. Podczas Eucharystii zostało pobłogosławionych i przyodzianych w szaty liturgiczne, sutanele i krzyże 25 nowych ceremoniarzy Archidiecezji Przemyskiej.

Z naszej parafii: Daraż Dawid, Daraż Jakub, Kotek Michał, Kramarz Kamil i Lech Wiktor.
◄ powrót do informacji o ministrantach

Informacje o grupie

Ministranci
Opiekun:
Ks. Piotr Obłaski

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
sobota g. 9:00
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 882 816