Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ruch Apostolstwa Młodzieży

2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
paźdz.
Na ostatnim spotkaniu naszej grupy rozmawialiśmy o końcu świata według Apokalipsy Świętego Jana. Zastanawialiśmy się czym tak właściwie ten koniec świata jest i jak powinniśmy go interpretować. Czy będzie to ułamek sekundy, w którym wszystko przestanie istnieć, czy może długi czas w którym wszystko zacznie się walić. Z takimi pytaniami musieliśmy się zmierzyć i szukaliśmy na nie odpowiedzi. Wspólnie doszliśmy do tego, że tak właściwie każdego dnia takowy następuje. Przecież dla osoby umierającej świat się kończy.. Zadaliśmy sobie też bardzo ważne pytanie, czy jesteśmy gotowi na koniec świata i jeśli nastąpił w tym momencie, czy bylibyśmy w stanie łaski uświęcającej. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą. Na kolejne spotkanie zapraszamy w przyszłą środę 11 października, podczas którego odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
W tym tygodniu spotkanie grupy RAM odbyło się wyjątkowo w czwartek. Jego tematem był kryzys w Kościele. Dyskutowaliśmy o tym, czym tak na prawdę jest i gdzie powinniśmy go szukać - w Kościele w innych krajach np. we Włoszech gdzie przepiękne, ogromne bazyliki świecą pustkami, czy może nieco bliżej. We własnym środowisku. W szkole, pracy, wśród znajomych, przyjaciół a także w rodzinie. Powiedzieliśmy też o tym, że to my tak na prawdę decydujemy, czy kryzys którego każdy z nas może doświadczać będzie się pogłębiał. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą i śpiewem. Na kolejne zapraszamy już w środę 5 października.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
Podczas pierwszego w tym roku spotkania RAMu, mieliśmy okazję lepiej się zapoznać, ponieważ przybyło nam kilka nowych osób. Omawialiśmy także, jak będzie wyglądał ten rok. Dawaliśmy swoje propozycje na tematy spotkań i wybieraliśmy spośród nich najlepsze. Na kolejne spotkanie, zapraszamy już w środę 27 września.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 12:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lipca
W ostatni poniedziałek trzy osoby z naszej grupy wróciły z rekolekcji RAMu z Ustrzyk Górnych. Rekolekcje prowadził ksiądz Piotr Leja, tematem był prorok Jonasz. Uczestnicy próbowali odnaleźć siebie w jego historii, odnaleźć swoją Niniwę i Tarszisz. Mogli oni oddać Bogu swoje grzechy przybijając je do Krzyża, podczas jego adoracji. W tym czasie można było także wejść do "wnętrza ryby" i spotkać się sam na sam z żywym Jezusem w monstrancji. Ramowcy uczestniczyli także w modlitwie o wylanie Ducha Świętego. Podczas turnusu przybyło kilku zaproszonych gości, którzy opowiadali o odnalezieniu swojego Tarszisz do którego uciekali przed Bogiem i Niniwy do której zostali posłani. Podczas wyjazdu nie zabrakło też zabaw, śpiewu, tańców, dobrej zabawy oraz górskich wędrówek.

Świadectwo jednej z uczestniczek: "Dzięki tym rekolekcjom odkryłam że Bóg darzy, każdego bezwarunkową miłością i miłosierdziem. Jezus wziął na Siebie nasze grzechy i poniósł śmierć po to abyśmy mogli żyć w jego chwale. Kiedy umarł na krzyżu umarły też nasze grzechy, lecz Jezus jest potężny i przezwyciężył grzech i zmartwychwstał. Rekolekcje pomogły mi przebaczyć wszystkim do których miałam żal i poczuć że Bóg kocha ich tak samo jak mnie i w Jego oczach wszyscy jesteśmy równi. Poczułam także potęgę wspólnoty i to jak bardzo jest ona ważna w życiu człowieka. Bóg stworzył tak wiele ludzi ponieważ chce abyśmy tworzyli wspólnoty. "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" Mt 18,20
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
czerwca
Przedmiotem ostatniego spotkania wspólnoty RAM był tekst Łk 15,11-32. Jak co tydzień, spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą różańcową. Następnie odczytana została przypowieść o synu marnotrawnym. Po krótkim wstępie podzieliliśmy się na grupy, w których wspólnie przygotowaliśmy scenariusz ukazujący, jak syn marnotrawny mógł sobie wyobrażać spotkanie z ojcem. Po przedstawieniu efektów naszej pracy, krótko podsumowaliśmy całość podczas dyskusji. Spotkanie zakończyliśmy kompletą.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2017, godz. 20:48 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Jak powinna wyglądać rodzina? Jakie obowiązki mają w niej dzieci? Co zrobić, by relacje z rodzicami i rodzeństwem były dobre? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas ostatniego spotkania wspólnoty RAM w naszej parafii. Spotkanie rozpoczęliśmy od pantomimy, która pokazała nam błędny obraz rodziny. Następnie, na podstawie "Docatu" i Pisma Świętego ustalaliśmy ideał rodziny. Spotkanie zakończyło się pracą w grupach, gdzie zastanawialiśmy się nad cechami dobrej rodziny.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Ostatnie spotkanie grupy RAM miało charakter integracyjny. Na początku wspólnie pomodliliśmy się, odmawiając dziesiątek różańca. Podczas spotkania śpiewaliśmy piosnki oraz omówiliśmy sprawy dotyczące niedzielnej Mszy świętej, o godzinie 10.00 podczas której podjęliśmy posługę.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
maja
Tematem dzisiejszego spotkania była uczta, o której mówił Pan Jezus w przypowieści (Łk 14,15-24). Każda Msza św. jest ucztą, na którą zaprasza nas Chrystus, dlatego w trakcie spotkania przygotowaliśmy ulotki ukazujące wartość Eucharystii i zachęcające do niej.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
kwietnia
W oktawie Wielkanocy spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia związane ze zmartwychwstaniem Pana Jezusa i podzielić się święconym jajkiem. Wspólnie spędzony czas poświęciliśmy na modlitwę, śpiew oraz oglądanie zdjęć z wycieczki do Jarosławia.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
kwietnia
Ostatnie spotkanie wspólnoty RAM-u miało wyjątkowy charakter. Było ono związane z przygotowaniem kilkumetrowej palmy na Niedzielę Palmową. Wszyscy wspólnie przygotowaliśmy piękną palmę, z którą będziemy uczestniczyć w Mszy świętej w najbliższą niedzielę.
zobacz pełną treść ►

Informacje o grupie

Ruch Apostolstwa Młodzieży Opiekun:
Ks. Krzysztof Majder

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
środy, co tydzień, godzina 19.00
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 882 796