Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ruch Apostolstwa Młodzieży

2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
marca
W tym roku będziemy obchodzić 100 rocznicę objawień Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie. Z tej okazji, wsłuchując się w słowa s. Łucji, najstarszej wizjonerki, na spotkaniu rozważaliśmy przebieg objawień, polecenia Maryi przekazane dzieciom, złożone przez Nią obietnice oraz prośbę o wprowadzenie Nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
marca
Pan Jezus bardzo często posługiwał się przypowieściami, aby przybliżyć swoim słuchaczom, czym jest królestwo Boże. Jedną z nich jest przypowieść o ziarnku gorczycy, która stała się przedmiotem naszych dzisiejszych rozważań. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy przyczynić się do rozwoju królestwa Bożego we współczesnym świecie.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
marca
Dzisiejsze spotkanie miało wyjątkowy charakter. Na początek złożyliśmy życzenia wszystkim dziewczynom należącym do naszej wspólnoty, a następnie obejrzeliśmy film pt. "Jak Bóg da", który przypomniał nam, że ludzkie życie ma sens wtedy, gdy jesteśmy blisko Pana Jezusa.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2017, godz. 22:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
marca
Kolejny raz odbyło się spotkanie grupy RAM, działającej przy katedrze. Najpierw uczestniczyliśmy w Mszy Świętej z posypaniem głów popiołem, a następnie zebraliśmy się w salce, gdzie odmówiliśmy dziesiątek różańca za ludzi borykających się z problemem alkoholowym. Podczas spotkania, rozmawiając na temat naszej wspólnoty, przygotowywaliśmy ozdoby do palmy na Niedzielę Palmową.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lutego
W kolejną środę odbyło się spotkanie grupy RAM, która działa przy Katedrze. Tym razem naszym tematem był żywot niestrudzonego apostoła miłości - świętego Brata Alberta. Poznaliśmy jego życie - dzieciństwo, młodość, ale także późniejszą działalność, głównie jako zakonnika. Na podstawie jego życiorysu i myśli stworzyliśmy dwa plakaty, przedstawiające drogę Brata Alberta do nieba, a także plakat zachęcający do pomocy najuboższym i potrzebującym. Spotkanie zakończyliśmy wspólną kompletą.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lutego
Ostatnie spotkanie miało charakter integracyjny. Na początku odmówiliśmy dziesiątek różańca, do którego zachęciły nas słowa s. Łucji, zapewniające, że nie ma sprawy, której nie można rozwiązać za pomocą tej modlitwy. Podczas spotkania śpiewaliśmy piosenki oraz zorganizowaliśmy grę, która pomogła nam w lepszym poznaniu się. Omówiliśmy sprawy dotyczące tegorocznego SMAPu oraz Mszy Świętej w najbliższą niedziele o godzinie 10, podczas której podejmiemy posługę.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lutego
Czym są media społecznościowe nie trzeba tłumaczyć, gdyż wiele osób młodych na co dzień z nich korzysta. Należy jednak uczyć, jak dobrze wykorzystać zdobycze współczesnej informatyki. Pomocą w tym służy młodzieżowy podręcznik DOCAT, który docenia wartość mediów elektronicznych, ale też przestrzega przed zagrożeniami, które czyhają w sieci. Dlatego, sięgając po wspomnianą książkę, uczyliśmy się dobrego wykorzystania mediów społecznościowych.
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2017, godz. 18:32 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
lutego
Zachęta do nawrócenia stała się przedmiotem naszej refleksji. Na przykładzie drzewa figowego z przypowieści Pana Jezusa (Łk 13,6-9) przypomnieliśmy sobie o konieczności przynoszenia owoców dobra w naszym życiu. Zastanawialiśmy się również nad sposobami głoszenia Ewangelii innym zgodnie z hasłem obecnego roku: "Idźcie i głoście". Na następne spotkanie zapraszamy już za tydzień!
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 12:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
stycznia
Podczas ferii zimowych, w dniach 24-25 stycznia, po raz kolejny wybraliśmy się na kolejną już wycieczkę. Tym razem do Jarosławia. Pragnęliśmy, przez wspólny pobyt, zwiedzanie nowych miejsc, zabawę umocnić relacje pomiędzy sobą. Już podczas podróży pociągiem wiedzieliśmy, że to będzie wspaniale spędzony czas. Gdy tylko dojechaliśmy na miejsce, udaliśmy się do Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej, gdzie mieliśmy zamieszkać. Pierwszy dzień spędziliśmy na zabawach integracyjnych oraz spacerach. W godzinie miłosierdzia spotkaliśmy się na koronce i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestniczyliśmy też w Mszy świętej w kościele przy jarosławskim opactwie. Wieczór zaś spędziliśmy w jednej z baszt, gdzie śpiewaliśmy kolędy. Drugi dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Jarosławia oraz jego zabytków. Kilka osób przygotowało krótkie informacje na temat wspomnianych zabytku. Zwiedziliśmy między innymi kolegiatę, ratusz, "kościółek" Ducha Świętego, kościół ojców dominikanów i reformatów oraz cerkiew greckokatolicką. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Przemyślu. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile. Z pewnością będzie ich o wiele więcej.
Wyjazd RAM podczas ferii zimowych Wyjazd RAM podczas ferii zimowych Wyjazd RAM podczas ferii zimowych
zobacz pełną treść ►
2017, godz. 20:51 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
stycznia
W czasie ferii zimowych w Dubiecku-Wybrzeże odbywają się rekolekcje dla osób zaangażowanych w Ruch Apostolstwa Młodzieży. Uczestniczyły w nich także osoby z naszej wspólnoty, które podzieliły się swoimi wrażeniami. Oto świadectwo jednej z nich:
Rekolekcje zimowe pt "Nowe Życie z Mocą" wniosły bardzo wiele w życie uczestników. Najbardziej jednak trafiły chyba dwie rzeczy. Pierwszą z nich była adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspaniałe było odczucie bliskości Boga, oraz rozmowa z Nim. Można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, szczerze wyznając grzechy. Drugą z nich była modlitwa o wylanie Ducha Świętego. Gdy wszyscy stali trzymając rękę na ramieniu osoby po prawej stronie, modlili się o potrzebne dla niej dary Ducha Świętego. Właśnie wtedy można było odczuć potężną moc wspólnoty, oraz działanie Ducha. Te rekolekcje odmieniły uczestników.
zobacz pełną treść ►

Informacje o grupie

Ruch Apostolstwa Młodzieży Opiekun:
Ks. Krzysztof Majder

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
środy, co tydzień, godzina 19.00
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 882 852