Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ruch Apostolstwa Młodzieży

2013, godz. 20:47 Ostatnia modyfikacja: 24 września 2013, godz. 20:00 | tagi: ogłoszenie, parafialne, grupy parafialne, ram
września
Zapraszamy na najbliższe spotkanie naszej grupy RAM. Spotykamy się w środę o godzinie 19:00 pod plebanią, skąd wyruszymy do bursy szkolnej przy ulicy Chopina.

Z przyczyn niezależnych planowana Eucharystia odbędzie się w innym terminie. Natomiast zamiast niej odbędzie się spotkanie z siostrą misjonarką.
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
Tematem dzisiejszego spotkania RAM był ubiór. Często widzimy w naszym otoczeniu osoby ubrane nie odpowiednio do sytuacji czy miejsca. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że „nie szata zdobi człowieka” i nie możemy patrzeć jedynie na to jak druga osoba jest ubrana, lecz „zajrzeć” musimy do jej wnętrza, by ją ocenić. Wiemy, że nie każdy strój nadaję się do przyjścia do kościoła, czy nawet do szkoły. Inaczej ubieramy się do pracy czy na wyjście z kolegami bądź koleżankami. Wszystko zależy od sytuacji. Często też mówimy, że nie mamy się w co ubrać, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszym świeci są ludzie, którzy nie mają się w co ubrać i dla nich strój, który mają, stanowi prawdziwy skarb.
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 19:00 Ostatnia modyfikacja: 23 września 2013, godz. 20:10 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
ja mój moja moje
mój sukces moja porażka
ze mną o mnie mi
mój wysiłek moja zasługa
moja radość moje szczęście mój smutek
- Czemu mój Boże nie odpowiadasz
kiedy ja się modlę?


Zastanawialiśmy się dzisiaj nad modlitwą, nad pytaniem: czym ona jest dla każdego z nas? Już wiemy, że nie powinna być monologiem lecz rozmową z Bogiem, a czasem trwaniem w cichym skupieniu. Spotkanie prowadził animator Mateusz. Przed rozesłaniem zaśpiewaliśmy uroczyste „Sto lat” z okazji urodzin Andżeliki i Darii.
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 1:44 | tagi: ogłoszenie, grupy parafialne, ram
września
Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na spotkanie naszej parafialnej grupy Ruchu Apostolstwa Młodzieży poświęcone modlitwie. Spotykamy się w salce na plebani o godzinie 19:00.

Zachęcamy też do udziału w Eucharystii - bezpośrednio przed spotkaniem o godzinie 18:00.
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 18:00 Ostatnia modyfikacja: 23 września 2013, godz. 20:07 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
Pierwszy piątek miesiąca i zarazem dzień, w którym na wspólnej mszy św. o 18.00 spotykają się wszystkie grupy parafialne. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Czerwonka (animator RAM), a towarzyszył mu ks. Stanisław Stanisz. Przedstawicielka RAM-u odczytała czytanie, a psalm zaśpiewał reprezentant OAZY.
Msza wspólnot parafialnych w pierwszy piątek września Msza wspólnot parafialnych w pierwszy piątek września Msza wspólnot parafialnych w pierwszy piątek września
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 19:00 | tagi: parafialne, grupy parafialne, ram
września
Rozpoczynamy nowy rok formacji RAM w naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie modlitwą, którą prowadził nasz ksiądz moderator Marek Kapłon. Następnie wszyscy się przedstawiliśmy i powiedzieliśmy kilka zdań o sobie. Musieliśmy się trochę poznać. Naszym zadaniem na tym spotkaniu było przygotowanie plakatu, na którym wypisaliśmy nasze imiona z datami urodzin, abyśmy mogli wspólnie świętować ten szczególny dzień dla każdego z nas. Omówiliśmy kilka spraw organizacyjnych i w wesołej atmosferze rozeszliśmy się do domów.
Plakat zapraszajacy na spotkania RAM Plakat urodzinowy
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 18:08 Ostatnia modyfikacja: 14 września 2013, godz. 16:45 | tagi: grupy parafialne, ram
września
Zachęcamy do udziału w Dniu Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży, który odbędzie się 7 września 2013 roku w Przemyślu w parafii pw. Świętej Trójcy.
zobacz pełną treść ►
2013, godz. 13:06 Ostatnia modyfikacja: 1 września 2013, godz. 13:13 | tagi: grupy parafialne, ram
września
Od 4 września zapraszamy na cotygodniowe spotkania naszej parafialnej grupy Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Spotkania będą się odbywać co środę o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Zapraszamy na nie młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną i studentów. Opiekunem grupy jest ks. Marek Kapłon.
zobacz pełną treść ►

Informacje o grupie

Ruch Apostolstwa Młodzieży Opiekun:
Ks. Krzysztof Majder

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
środy, co tydzień, godzina 19.00
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 882 810