Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

10-03-2019 - 1 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16.30, oraz rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża św. Taca z nabożeństwa na kwiaty do Bożego Grobu. 

  2. Dzisiaj zakończenie rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ks. Tadeuszowi Muszowi za posługę rekolekcyjną i wszystkim uczestniczącym za dar wspólnej modlitwy. Trwajmy w łasce Bożej aby z odnowionym sercem przeżywać Wielki Post. 

  3. W tygodniu nowenna do św. Józefa o godz. 17.30, w piątek po Mszy św. wieczornej. 

  4. W czwartek wspólna Droga Krzyżowa dla wszystkich parafii miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 i przejście ulicami Kapitulną, Tatarską i Przemysława pod Krzyż Zawierzenia. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 

  5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 dla dorosłych o godz. 17.30.W związku z trwającym okresem wielkopostnym przypominamy, że obowiązującymi dniami pokutnymi są: wszystkie piątki w ciągu roku oraz Środa Popielcowa. W tych dniach wierni chrześcijanie powinni unikać spożywania pokarmów mięsnych i brania udziału w zabawach i dyskotekach. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu. 

  6. W tygodniku Niedziela ciekawe artykuły Kobieta i matka oraz Dla Niepodległej wychowanie

  7. Dzisiaj taca na prace w kaplicy Fredry, w przyszłą niedzielę kwesta do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. 
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 027 785