Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

11.07. 2021 r. 15 Niedziela Zwykła

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.


2. We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II o godz. 17.30.


3. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w tradycji zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Maryja wskazuje na znak szkaplerza a dzisiaj noszonego medalika. Wielkim czcicielem Matki Bożej Szkaplerznej był św. Jan Paweł II. Niech i dla nas szkaplerz staje się znakiem więzi z Maryją.


4. W piątek po Mszy św. wieczornej modlitwy w kaplicy Krzyża Świętego.


5. Dzisiaj taca na prace w kaplicy Najświętszego Sakramentu i nagrobku Jana i Anny Fredrów w nawie południowej. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 859 939