Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

12-08-2018 - 19 Niedziela zwykła

  1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30. 

  2. We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II o godz. 17.30. 

  3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. W tę uroczystość możemy zyskać odpust zupełny. W naszej parafii Suma odpustowa o godz. 11.30. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godz. 14.00 wyjście z katedry na powitanie pielgrzymów koło cmentarza. Prosimy zabrać chorągwie. Zapraszamy aby w licznej grupie wyjść na spotkanie pielgrzymom. Pamiętajmy również, aby na święto Matki Bożej i rocznicę Cudu nad Wisłą wywiesić flagę narodową. 

  4. W sobotę 18 sierpnia przypada 16 rocznica beatyfikacji ks. Jana Balickiego. Dziękujmy Bogu za dar naszego Patrona i polecajmy jego wstawiennictwu nasze sprawy w modlitwie. 

  5. W przyszłą niedzielę uroczystości ku czci św. Wincentego Patrona Miasta. Msza św. w Rynku Miasta o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka, a następnie procesja z relikwiami św. Wincentego ul. Kazimierzowską i Franciszkańską. 

  6. W tygodniku Niedziela ciekawe artykuły Modlitwa o trzeźwość narodu i Nasze myśli zna tylko Bóg

  7. Dzisiejsza taca na prace konserwatorskie w prezbiterium i na zewnątrz katedry. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie i za składane ofiary. Bóg zapłać. 
◄ nowsze ogłoszeniastarsze ogłoszenia ►

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 794 298