Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

12.09. 2021 r. 24 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w świątyni Opatrzności Bożej, w Warszawie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Nieszpory o godz. 17.30.


2. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy tej okazji zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także, czy my i nasi bliscy nosimy symbol wiary na sobie. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Wzgórze Trzech Krzyży, rozpoczęcie przy archikatedrze.


3. We wtorek przypada na nasza parafię całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 18.00 w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy.


4. We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II o godz. 17.30.


5. Zapraszamy na Mszę św. i informacje formacyjne przed bierzmowaniem kandydatów z rodzicami w środę kl. VI, w czwartek kl. VII, w piątek kl. VIII o godz. 18.00.


6. W piątek przypada 82 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Modlimy się za obrońców Ojczyzny i pomordowanych na Wschodzie. Msza św. w kościele OO. Karmelitów o godz. 16.00.


7. W sobotę 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.


8. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież wychowawców tzw. Suche Dni Jesienne.


9. W tygodniku Niedziela ciekawe artykuły i dodatek o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej. W kinie Centrum, w Przemyślu film o nowych błogosławionych. Szczegóły na plakatach.


10. Dzisiejsza taca mszalna na prace w kaplicy Najświętszego Sakramentu i nagrobku Jana i Anny Fredry w nawie południowej. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.


11. Prosimy pamiętać o ograniczonej strefie parkowania przy bazylice i zachęcamy do korzystania z parkingu seminaryjnego oraz przy ul. Zamkowej.

Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 882 804