Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

13.06.2021 r. 11 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj i w tygodniu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.


2. Biskupi zgromadzeni na zebraniu Plenarnym Episkopatu Polski zdecydowali, że od 20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane.


3. W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30, we wtorek spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, rodziców i świadków od godz. 16.30 do 17.30.


4. W środę na Mszy św. o godz. 16.00 ks. bp Krzysztof Chudzio udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży kl. VIII.


5. W piątek po Mszy św. wieczornej modlitwy w kaplicy Krzyża Świętego.


6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy – męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 r. a wyniesionych na ołtarze 5.12.2016 r. i na Mszy św. o godz. 11.30 przekażą oraz zainstalują w naszej parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z katedry każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex – indumentis” – cząstki ich ubrań. Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za otrzymane relikwie i nabyć materiały związane z męczennikami.


7. W minionym tygodniu do naszego organisty Pana Tobiasza, dołączył organista Pan Piotr. Dziękujemy za podjęcie tej posługi i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Jackowej.


8. W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Matki Antoniny Mirskiej w Przemyślu funkcjonują dwie szkoły: Szkoła Podstawowa kl. VII i VIII oraz Szkoła Branżowa I stopnia. Szczegóły na plakatach.


9. W tygodniku Niedziela ciekawe artykuły Polska ponownie poświęcona! oraz Misje specjalne Maryi


10. Taca dzisiejsza na korony Cudownej Figury Matki Bożej Jackowej oraz kwesta do puszek na budowane Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie. Za wszystkie składane ofiary bezpośrednio na tacę lub wpłaty na konto parafialne serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

◄ nowsze ogłoszeniastarsze ogłoszenia ►
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 837 315