Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

16-12-2018 - 3 Niedziela Adwentu

  1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30 

  2. Od 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu bezpośrednio przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Narodzenia. 

  3. We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II o godz. 17.30. 

  4. W tygodniu Roraty o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich. 

  5. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin tzw. Suche Dni. 

  6. W piątek i sobotę spowiedź w katedrze od godz. 9.00 – 12.00 i 15.00 – 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię. 

  7. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Ofiary 5 zł. przeznaczone są na biedne dzieci.

  8. Tradycją naszej parafii jest zbieranie darów ( artykuły żywnościowe ) na stół wigilijny dla biednych rodzin. Dary można składać codziennie w kancelarii od godz. 16.00 – 17.30. Paczki zostaną zaniesione przez młodzież w sobotę. Za ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać. 

  9. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł Domowa inscenizacja na Adwent oraz Honorując Sprawiedliwych

  10. Dzisiaj w przedsionkach katedry Szkolne Koło Caritas Gimnazjum nr 3  rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne.  Bóg zapłać za ofiary. 
◄ nowsze ogłoszeniastarsze ogłoszenia ►
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 889 966