Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

17-03-2019 - 2 Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30 i uczczenie relikwii Krzyża świętego. Taca z nabożeństwa na kwiaty do Bożego Grobu.

  2. Jutro nowenna do św. Józefa, w tygodniu modlitwy do naszych patronów we wtorek do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana Pelczara i Jana Pawła II o godz. 17.30.

  3. W poniedziałek spotkanie przed bierzmowaniem kl. VII o godz. 17.00 oraz Grupy biblijnej o godz. 19.00. 

  4. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie. Msza św. w intencji ks. abpa Józefa o godz. 18.00. 

  5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dorosłych o godz. 17.30. 

  6. W piątek o godz. 18.00 rozpoczną się w Ośrodku Ruchu Światło Życie Collegium Marianum rekolekcje przed bierzmowaniem dla kl. VIII. 

  7. W sobotę spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. o godz. 10.00. 

  8. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł Niezawodny św. Józef oraz List pasterski Metropolity Przemyskiego na Wielki Post. 

  9. Dzisiaj kwesta do puszek na pomoc kościołom w Afryce – Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. 
◄ nowsze ogłoszeniastarsze ogłoszenia ►
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
1 969 069