Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

3-03-2019 - 8 Niedziela zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 52. Tydzień Trzeźwości pod hasłem Młodzi trzeźwi i wolni. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 17.00.

  2. W poniedziałek spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem kl. VIII o godz. 17.00.

  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. 

  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, post ilościowy (czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia, dwa lekkie) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Metropolita Adam Szal. Nowenna do Matki Bożej Jackowej w Środę Popielcową o godz. 17.30. 

  5. W Środę Popielcową rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich. Program rekolekcji jest wyłożony na ołtarzach. 

  6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. 

  7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.

  8. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17.30 dla wszystkich, Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

  9. W sobotę spotkanie dzieci kl. IV w salce o godz. 10.00. 

  10. W przyszłą niedzielę w kościele Świętej Trójcy o godz. 15.00 Msza św. w 75. rocznicę ludobójstwa w Hucie Pieniackiej i Kresach. 
Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 027 796