Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

5.09.2021 r. 23 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj różaniec i zmiana tajemnic o godz. 17.00.


2. We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do świętych Józefa Sebastiana i Jana Pawła II o godz. 17.30.


3. W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w naszej Ojczyźnie świętem Matki Bożej Siewnej. Z tym świętem związane jest błogosławieństwo ziarna na nowy zasiew. Modlimy się o Boże błogosławieństwo w pracy rolników.


4. W piątek w archikatedrze spotkanie rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.30.


5. W sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.


6. W sobotę spotkanie ministrantów i kandydatów o godz. 9.00.


7. W sobotę przychodzi do archikatedry pielgrzymka z Pruchnika śladami bł. ks. Bronisława Markiewicza. Msza św. o godz. 18.00.


8. Dzisiejsza taca na Seminarium Duchowne i kwesta do puszek na pomoc cierpiącym w Afganistanie. W przyszłą niedzielę na prace w kaplicy Najświętszego Sakramentu i nagrobku Jana i Anny Fredry w nawie południowej. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg
zapłać.


9. W wyniku pojawiających się pożarów kościołów i wypadkach, stwierdzono trudności z dojazdem ciężkich samochodów strażackich spowodowanych przez zaparkowane samochody osobowe. Dlatego w minionym tygodniu została wyznaczona strefa bezpieczeństwa wokół bazyliki i nie można już parkować samochodów jak poprzednio, teraz tylko w wyznaczonym miejscu. Prosimy parkować na parkingu seminaryjnym oraz ul. Zamkowej od Seminarium Duchownego do dawnej wikarówki po prawej stronie. Informujemy, że nie jest to decyzja ani Kurii Metropolitalnej, ani parafii lecz wynika z przepisów bezpieczeństwa.

Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 882 769