Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Parafia Archikatedralna w Przemyślu pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

6.06.2021 r. 10 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00, zmiana tajemnic różańcowych i procesja z Najświętszym Sakramentem. W oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich a dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatów.


2. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.


3. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem kl. VIII w środę i czwartek o godz. 16.30.


4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświecenie wianków i błogosławieństwo dzieci.


5. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 19.00.


6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ponowienie zawierzenia Polski Sercu Bożemu. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.


8. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł 30. lecie wizyty Jana Pawła II w Przemyślu.


9. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie św. Jacka oraz na Spotkanie Młodych w Krośnie i do Diakoni Muzycznej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.


10. Dzisiaj taca na Wyższe Seminarium Duchowne, w przyszłą niedzielę na wykonanie koron na Cudowną figurę Matki Bożej Jackowej, oraz kwesta do puszek na pomoc w budowie sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, gdzie pracuje ks. bp Jana Ozga i dwóch księży misjonarzy z naszej przemyskiej archidiecezji.Za wszystkie składane ofiary i precjoza serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

Parafia Rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela przy Bazylice Archikatedralnej realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Odtworzenie i udostępnienie zabytkowej Rotundy przy Bazylice Archikatedralnej oraz renowacja i odnowienie obiektu Bazyliki”.

Na skróty

Kalendarz parafialny

zobacz pełny kalendarz ►

Statystyki

Liczba odwiedzin naszej strony
2 837 290